این طوفان همچنان بیشتر ایالت ها را تحت تاثیر قرار می دهد


رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی از تداوم بارندگی در ۱۰ استان امروز خبر داد.

گزارش کردن گلو صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور گفت: امروز (۱۹ مردادماه) با تداوم بارش سامانه موسمی در برخی مناطق فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، خوزستان، … چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب یزد و غرب و جنوب اصفهان، بارش باران و رعد و برق، وزش باد شدید برای مدت کوتاهی و مناطقی که گرد و خاک را لمس می کند.

وی همچنین گفت: امروز در برخی مناطق استان های اردبیل، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز بارندگی بارید و گاهی رعد و برق خواهد بود. و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود در برخی مناطق استان های جنوب البرز افزایش گرد و غبار پیش بینی می شود.

به گفته رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران کشور، وضعیت جوی امروز سه شنبه (۲۰ مرداد) در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویار احمد، شمال و شرق خوزستان، غرب و جنوب فارس، ارتفاعات هرمزگان، اردبیل و دومان. و ارتفاعات البرز مرکزی از چهارشنبه (۲۱ مرداد) تا جمعه (۲۴ مرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی و هرمزگان بارش پراکنده باران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود و در سایر نقاط کشور جوی آرام پیش بینی می شود.

وی افزود: طی پنج روز آینده وزش باد شدید و گرد و خاک در شرق کشور به ویژه منطقه زابل ادامه دارد. به گفته ضیائیان، دریا از امروز تا جمعه در شرق عمان قوی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران هشدارهای هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: هوای تهران فردا (۲۰ مرداد) نیمه ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ درجه پیش بینی می شود. و حداکثر دما ۳۶ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (۲۱ مرداد) نیمه ابری و گاهی وزش باد با حداقل ۲۶ و حداکثر ۳۷ درجه سانتیگراد است.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (۱۰ و ۲۱ مرداد) اهواز با ۴۵ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرمترین و زنجان با ۱۶ درجه سانتیگراد سردترین هستند.

پیش بینی هواشناسی را از این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن