این در مورد سگ های ولگرد و مشکل بی ایمانی است


این در مورد سگ های ولگرد و مشکل بی ایمانی است

گزارش کردن گلو داستان سگ های ولگرد در ایران و افزایش آنها در طبیعت و شهرها در دهه های اخیر شیوعی است که ابتدا از بی اعتمادی به نهادهای سیاسی به وجود آمد.

اگر نهادهای سیاسی ندانند چگونه جامعه و افراد پرشمار آن را تغییر دهند، مشکلاتی به وجود می آید، کلمات اصلی سگ کشی، سگ کشی، فرشتگان، هاری، کشتن کودکان و غیره است.

چهره‌های علمی و دانشمندان از یک سو، طرفداران سلبریتی‌ها از سوی دیگر، شبکه‌های ماهواره‌ای و تلویزیونی از یک سو و برخی خیرین از سوی دیگر، همگی در دخالت در این امر سهیم هستند.

موضوع سگ های ولگرد در ایران یکی از کشنده ترین مسائل اجتماعی است. هیچ راه و گشادی برای صحبت در مورد آن وجود ندارد.

هیچ کس نباید پایین تر از استاندارد خود برای دنیای نور باشد. کسانی که سعی کردند طرف های متخاصم را به میز مذاکره بکشانند، اکنون تا حد زیادی ساکت شده اند. البته این افراد وقتی می خواهند با هم صحبت کنند به فکر یکدیگر نیستند.

اینجاست که بسته شدن کامل است.

در این معضل مدارج علمی و کارشناسان علمی مورد تمسخر قرار می گیرند، در عین حال به کسانی که در این زمینه فعال هستند برچسب علایق حیوانی می زنند.

حالا اتفاقی برای گندک افتاد که خیلی خوب نبود.

این انقلاب خشن و این انقلاب بی ایمان یکی از نشانه های عقب ماندگی دنیای مدرن است.

در غیاب یک دولت جدید، دو حزب برای سگ می جنگند و تشکیلات سیاسی اغلب طرف این بحث نیست. از طرفی مددکاری اجتماعی در این حوزه از دیرباز با حوزه های دیگر گره خورده و انجام آن دشوارتر شده است.

یک دولت جدید و خوب می تواند پیوندها را باز کند اگر شما خود را ناتوان بیابید. اما این اتفاق نخواهد افتاد، این معضل به یکی دیگر از مشکلات قدیمی و لاینحل جامعه ایران تبدیل خواهد شد. محمد فاضلی.

خب این موضوع هم حل نمی شود.

انتهای پیام

نویسنده: رضا ساکی

همچنین بخوانید:

سگ حیوان وحشی نیست

سگ های ولگرد و سهم آنها در انقراض حیوانات

سگ هایی که در طبیعت رها شده اند نباید تغذیه شوند

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن