این بورس می تواند برای کشور نفت تولید کند


مخبر

تهران (پانا) – معاون رئیس جمهور توسعه دوره گذار را منبعی مولد و مولد برای کشور توصیف کرد و گفت: در صورت بهره برداری و مدیریت صحیح مسیرهای ترانزیتی کشور می توان آن را به روشی کارآمد برای فرآورده های نفتی تبدیل کرد.

محمد مخبر بعدازظهر چهارشنبه (اول تیرماه) در جلسه کارگروه فرامرزی کشور با بیان موقعیت جغرافیایی منحصربه‌فرد ایران، عبور از یکی از بزرگترین مزیت‌های کشور را برشمرد و ۱۳ تلاش عمده دولت برای توسعه را برجسته کرد. منتقل کردن.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به عوامل متعددی که برای توسعه دوران گذار کشور و فواید و فواید آن ضروری است، گفت:

مخبر در مورد لزوم تعیین اولویت های توسعه مقطعی و مقطعی و تعیین ناقل پروژه ها و ایجاد امید تصمیم گرفت: یک داستان.

رئیس‌جمهور اول با بیان مسائل اخیر جهانی و بسته شدن برخی کشورهای همسایه به دلیل تحریم‌های بین‌المللی، گفت: ایران فرصت بسیار خوبی دارد تا ظرفیت خود را برای تکمیل در سطح محلی و با پول بیشتر گسترش دهد. .

مخبر به وزیر راه و شهرسازی دستور داد تا ظرف مدت سه ماه برنامه جامع توسعه بزرگراه ملی را تهیه و برنامه مدیریتی کلی را ارائه کند که در آن گواهینامه، برنامه اجرایی و منابع مالی ارائه شود. همچنین مقرر شد برای اتصال شبکه ریلی سراسری به برخی مسیرهای بین المللی و انجام تمهیدات لازم برای تسریع در اجرا، پروژه های ریلی در نظر گرفته شود.

نایب رئیس مجلس در خصوص گزارش ارائه شده در جلسه و ارائه شش راهکار کوتاه مدت برای پرش در این زمینه، گفت: این راهکارها باید به عنوان سلاح در دستور کار قرار گیرد که گویی برای تعیین قاتل لازم است. هر یک از این اقدامات ظرف یک ماه.

در حصول اطمینان از اینکه بخش خصوصی باید حداکثر استفاده را برای توسعه دوره گذار انجام دهد، سخنگوی از نهادهای نظارتی مربوطه خواست تا پایه های لازم را برای عملیات بخش خصوصی و فرآیندهای نظارتی برای آنها فراهم کنند.

پایداری این کشور می تواند سالانه ۲۰ میلیارد دلار درآمد ایجاد کند و یک میلیون شغل ایجاد کند

بر اساس این گزارش، در این نشست وزرای کشور، اقتصاد و دارایی، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی ارتش، رئیس برنامه و مدیریت مالی و رئیس دفتر مطالعات راهبردی نهاد ریاست جمهوری نیز حضور داشتند. کالا و انرژی از کشور وارد شد و اعلام شد ظرفیت انتقال کشور می تواند سالانه ۲۰ میلیارد دلار تولید و یک میلیون شغل ایجاد کند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین اهمیت خطوط ریلی سراسری را برای توسعه دوران گذار برشمرد و گفت: راه‌آهن یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه گذار و ترمیم آسیب‌های وارده به سازه‌های زمینی و راه‌آهن است. “

در ادامه این نشست، راهکارهای توسعه فرامرزی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همچنین با تاکید بر ظرفیت‌های تاب‌آوری و اصلاح برخی شرایط که می‌تواند موجب افزایش فرامرزی در سال جاری شود، گزارشی درباره تهدید جاده‌های ایران منتشر شد. از راه های رقابتی..

تکمیل بنادر حمل و نقل، تعریف مسیر روش سبز، تعریف خطوط انتقال مجزا در انتها، ترخیص باینری گمرکی در حوزه انتقال، بازگشت روبان از خدمت به خطوط ریلی یکی از راهکارهای کوتاه مدت برای ترانزیت است. کیسه های جشن در این مراسم .