این آغاز ایجاد نور است


یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ – ۱۸:۰۵.

ساخت و ساز

تهران (پانا) – به تازگی دانشمندان چینی از ایده ساخت خانه روی ماه با استفاده از خاک ماه رونمایی کردند.

به گفته ثریا، شرکت ساخت و ساز ICON و آژانس فضایی ناسا قصد دارند اولین وضوح را در ماه با استفاده از فناوری ترسیم سه بعدی ایجاد کنند.

طرح های این پروژه Olympus نام دارد که هدف آن ساخت اولین ساختمان ها در یک ماه آینده است. در اسناد رسمی، هدف از انجام این ماموریت فرازمینی، ساخت سازه هایی برای حیات در ماه عنوان شده است. چنین ویژگی هایی قبلا بارها توسط بسیاری از شرکت های مختلف آزمایش شده است، اما هر بار به دلایل مختلف شکست خورده اند.

رویکرد Olympus بسیار متفاوت از مفروضات قبلی است. در حالی که سایر شرکت ها از قطعات چادر بادی و سازه های فلزی سخت برای ساخت خود استفاده کردند. این پروژه آخرین فناوری‌های ساخت و ساز در ماه را به نمایش می‌گذارد.

تیم پروژه Olympus که قبلاً کار روی این هدف را آغاز کرده است، می‌داند که می‌تواند با استفاده از فناوری ترسیم سه‌بعدی، ساختارهای قدرتمندی را در سطح ماه ایجاد کند.

به گفته بیارک اینگلز، بنیانگذار BIG، “ما از نظر فناوری، از نظر منابع، در محیط زیست در حال حرکت به جلو هستیم. این تیم با همکاری مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا، واقع در هانتسویل، آلاباما، اکنون در حال حرکت از مدل سازی سطح هستند. ماه روی زمین برای ایجاد یکی این ساختار از یک مدل قابل چاپ استفاده می کند.

به گزارش انگلیسی: ما چندین نوع مصالح ساختمانی را بررسی کرده‌ایم که برای حفظ فشار هوا ایده‌آل هستند و برای محافظت در برابر عوامل و نور خورشید بهینه هستند. جیسون بالارد، یکی از بنیان‌گذاران ICON، توضیح می‌دهد: «ساخت اولین خانه انسان فرازمینی، بلندپروازانه‌ترین پروژه ساخت‌وساز در تاریخ بشر خواهد بود که علم مهندسی، فناوری و معماری را به قلمرو جدیدی فراتر از جهان تبدیل خواهد کرد.»

به گزارش chinadaily.com، علاوه بر شرکت سازنده ICON و آژانس فضایی ناسا، اخیراً دانشمندان دانشگاه علم و فناوری Huazhong در ووهان چین استفاده از خاک سبک را برای ساخت خانه‌های روی ماه در نظر گرفته‌اند. بر اساس گزارش ها، این گروه ایده خود را با استفاده از ساختار تخم مرغ ایجاد کردند.

گفته می شود که ساختار تخم دارای دو قسمت بالا و پایین است. قسمت بالایی قسمت نشیمن اصلی مرد و قسمت پایینی اتاق کار است. این گروه به رهبری مدیر دانشگاه، دینگ لییون، اولین مدل خود را با استفاده از پرینت سه بعدی تولید کردند.

در ادامه می توانید تصاویری از این سازه های سه بعدی را مشاهده کنید.