ایران تلاش می کند به یک توافق خوب دست یابد


ولین سیته برامانی منتدیات جیدید منزارت فینائی

تهران (پانا) – سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه ایران در مذاکرات بسیار منعطف است، گفت: ایران متعهد به دستیابی به یک توافق خوب، باثبات و قوی است که نزدیک یا دور از توافق است که باید سیاسی باشد. گفتن. تصمیم ایالات متحده

ناصر کنعانی نماینده وزارت امور خارجه در نشست خبری با حضور خبرنگاران در وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شرایط بازیابی برجام به نیازهای ملت چگونه است، گفت: سیاست اصلی از دولت ۱۳، اقتصاد و رفاه مردم است

ایران وارد مذاکرات هیجانی و عجولانه نمی شود

وی ادامه داد: ایران از میز مذاکره خارج نشده است و واقعیت این است که علیرغم شروط رسانه ای که سران دولت آمریکا در جریان مذاکرات داده اند و فشارهایی که علیه ایران وارد شده است، ایران با اراده یا سریع عمل نخواهد کرد. ” روند ارتباط از طریق کانال های ارتباطی ادامه می یابد.

وی توضیح داد: مذاکره با آقای … هم در سطح وزیر امور شهری و هم در سطح مذاکره کننده ما. کشورهای دیگر نیز ایده ها و پروژه هایی ارائه کردند و حتی در منطقه، برخی از وزرای خارجه عمان و قطر پروژه هایی را مطرح کردند و هر کدام به شیوه خود سخت کار می کنند.

رضایت تصمیم سیاسی آمریکاست

کنعانی با بیان اینکه ایران در مذاکرات بسیار انعطاف پذیر است، گفت: ایران خواهان یک توافق خوب، قوی و با ثبات است و پروژه های زیادی مطرح شده است و اگر اقدام طرف آمریکایی خوب باشد، به توافق نزدیک شده ایم. توافق. خروج یا عدم خروج از توافق به تصمیمات سیاسی آمریکا نیاز دارد.

در پاسخ به صحبت های گروسی

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره اظهارات گروسی درباره ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و یکی از اعضای پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای است. این وزارتخانه در چند نوبت از تاسیسات هسته ای ایران بازدید خواهد کرد.

کنعانی همچنین گفت: با این حال، این اقدامات موثر ایران با واکنش موثر آژانس مواجه نشد و آقای. زمان به زمان. ما معتقدیم در آینده همکاری با ایران باید رویکردی موثر و تعاملی داشته باشیم. متاسفانه آقای گروسی حرفه ای و فنی نیست و برخی از این اظهارات متاسفانه مواضع دولت صهیونیستی است.

وی تاکید کرد: ایران همچنان یکی از اعضای شورای امنیت است و بهتر است برای مقابله با فعالیت های غیرقانونی رژیم صهیونیستی که دنیا را با مشکل مواجه کرد، بر این همکاری بین ایران و طرف مقابل تمرکز کند. امنیت محلی و محیط زیست، ما به او توصیه می کنیم این کار را انجام دهد.

تغییری در موضع ایران در قبال درگیری اوکراین ایجاد نشده است

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره ساختارهای رسانه‌ای از سفر پوتین به تهران و حمایت تهران از روسیه، گفت: موضوع جمهوری اسلامی ایران تحت تاثیر جنگ اوکراین بسیار روشن است. وزیر امور خارجه بارها گفته است و ما توضیحات زیادی در این خصوص داده ایم، جمهوری اسلامی ایران مخالف استراتژی نظامی و جنگ در یک کشور است و معتقد است که باید اختلافات را از طریق سیاسی حل کرد. به معنای. گفت‌وگوها و گفت‌وگوهای طرفین ادامه خواهد داشت و تغییری در موضع ایران ایجاد نمی‌شود.

دیدار ایران و عربستان سعودی در سطح رسمی و سیاسی در بغداد برگزار می شود

کنعانی در پاسخ به سوالی مبنی بر ادامه مذاکرات ایران و عربستان گفت: پس از نشست جده، پنج دور مذاکره بین ایران و عربستان که توسط دولت عراق در بغداد انجام شد و نتایج بسیار مثبت و دلگرم کننده ای داشت. فواد حسین وزیر امور خارجه عراق با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان تماس گرفت و برخی از مسائل مربوط به کنفرانس جده را به وی گفت.

سخنگوی سفارت افزود: در این گفتگو وزیر ملت عراق اشاره کرد که محمد بن سلمان تمایل و آمادگی خود را برای انجام گفت‌وگوی سیاسی رسمی با مردم در دیدار بعدی ایران و عربستان اعلام کرد. این نشانه خوبی است. بله، ما معتقدیم که با توجه به حسن نیت طرفین برای کار بیشتر، کشور آماده برگزاری نشست بعدی در سطح رسمی و سیاسی در بغداد با رویکردی ملموس و عملی برای بهبود است. و برقراری مجدد روابط بین دو کشور.

فقط اسدی را رها کن

وی در خصوص تصمیم دادگاه اسدالله اسدی گفت: ما به گفت وگو و ارتباط با دولت بلژیک ادامه می دهیم، ما به بی گناهی نامزد ایرانی اعتقاد داریم و به اراده تسلیم بی قید و شرط وی معتقدیم، مفاد کنوانسیون ژنو. “

وی در خصوص تصمیم دادگاه نوری در سوئد گفت: ما قصد نداریم سطح روابط را پایین بیاوریم و با توجه به اهمیت سرنوشت نوری و تصمیم خودسرانه و غیرمنطقی با سفیر خود در تهران تماس خواهیم گرفت تا این مشکل برطرف شود. از طریق گفتگو حل می شود

کنعانی در خصوص خبر سفر امیر عبداللهیان به کویت گفت: هیچ واکنش رسمی به این سفر وجود ندارد، شاهد پیشرفت و روابط خوب ایران و کشورهای منطقه هستیم.

ما امنیت عراق را امنیت می دانیم

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: امنیت عراق برای مبارزه با تروریست ها و بازگشت ثبات به عراق و برقراری عدالت در منطقه برای ما بسیار مهم است. ما در کنار برادران عراقی هستیم و فکر می کنیم که امنیت. عراق امنیت خود ماست و ما در کمک به برادران عراقی خود کوتاهی نخواهیم کرد.” . متأسفانه تحولات کردستان عراق دشوار شده است و ما از این اتفاق بسیار متاسفیم.

وی در خصوص لغو روادید ایران و کشورهای همسایه گفت: جمهوری قزاقستان رسما اعلام کرده است که اتباع ایرانی می توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند که این امر به توسعه روابط تجاری ایران و کشورهای همسایه کمک می کند.

گفتگوهای روسای جمهور ایران و فرانسه؛ توسعه دیپلماتیک/ تمایل پاریس برای ایفای نقش مثبت در مذاکرات

کنعانی در خصوص گفتگوهای روسای جمهور ایران و فرانسه گفت: گفتگوی روسای جمهور دو کشور یک تحول بسیار دیپلماتیک است، در گفت و گوی تلفنی وزرای امور خارجه دو کشور که دوم دوست فرانسوی گفت که مکرون یک چشم انداز ایده ها می توانند مرتبط باشند.

نماینده وزارت امور خارجه ادامه داد: صحبت های روسای جمهور به وزیران خارجه کمک می کند تا در مورد جهت گیری مذاکرات صحبت کنند. این پروژه ها همراه با تفکر و ایده خوب می تواند به فرانسه کمک کند تا جایگاه خوب و مفیدی داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین تحولات سریلانکا و مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال این تحولات گفت: ایران و سریلانکا روابط خوب و خوبی دارند. ما تحولات سیاسی و اجتماعی این کشور را با نگرانی و توجه دنبال می کنیم و سعی می کنیم آخرین روندهای این حوزه و این کشور را درک کنیم.

کنعانی گفت: امیدواریم شاهد بازگشت ثبات و آرامش در سیاست این کشور باشیم. در این زمان پارلمان این کشور رئیس جمهور موقت را انتخاب کرده است، بر این اساس نخست وزیر و کابینه وزیران تعیین شده است، ما قدردان شرایط خوب سیاسی این کشور هستیم. وی همچنین از رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت تشکر کرد.

ایران به سمت تشکیل بلوک های قدرت و اپوزیسیون حرکت نخواهد کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره سیاست منطقه‌ای ایران گفت: بر اساس سیاست منطقه‌ای و شرق و آسیا، از سوی جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط عمومی مدنظر است. کشورهای منطقه اعم از مناطق و کشورهای همسایه در این راه کار می کنند.

وی افزود: تمرکز ایران بر سیاست خارجی توازن است، به سمت بلوک های جدید نمی رویم. ما برای ایجاد بلوک هایی که رقابت ایجاد می کنند حرکت نخواهیم کرد. در مقابل، روابط زیادی بین ایران و روسیه وجود دارد. یک قرارداد همکاری بلندمدت با روسیه وجود دارد و بر اساس نیازهای جدید، مدل همکاری بلندمدت را مبادله کردیم و در مورد مدل مذاکره کردیم و زمانی که تکمیل شد امضا کردیم. ما یک سند همکاری ۲۵ ساله جامع با چین و یک برنامه همکاری بلندمدت با ترکیه امضا کردیم.

وی افزود: ما برای انسداد و ایجاد بلوک قدرت و اپوزیسیون حرکت نمی کنیم. اساس مأموریت ما یک رابطه سازنده، متوازن و پویا است و با کشوری که آماده همکاری با ما در چارچوب منافع مشترک باشد، کار خواهیم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان گفت: روندهای منطقه ای باید به برقراری ثبات در افغانستان کمک کند، ارزش های انسانی و قانون برای زنان مهم است و موضع ایران در این زمینه مشخص است.

ارائه پهپادهای ایرانی به روسیه؛ برنامه های مختلف آمریکا و تقسیم بندی های دروغین

وی درباره ادعای جدید آمریکا مبنی بر فروش پهپادهای ایرانی به روسیه، خاطرنشان کرد: دولت آمریکا با ترویج موضوعات مختلف و اقدامات مشکوک به دنبال سوء استفاده سیاسی از وسایل نقلیه فضایی است. کشورهای منطقه علاقه ای به این سیاست های آمریکا ندارند.

اسرائیل زباله های هسته ای را به غرب می فرستد

کنعانی درباره خلع سلاح اتمی رژیم صهیونیستی در غرب گفت: ایران همواره نسبت به تهدید فعالیت های غیرقانونی صهیونیست ها برای ثبات منطقه هشدار داده است. آژانس بین المللی انرژی اتمی مسئول این امر است.

وی افزود: فعالیت های هسته ای دولت صهیونیستی زیر نظر سازمان انرژی اتمی نیست که مشکلات زیست محیطی برای منطقه ایجاد کرده است.

ایران نقش مهمی در حفظ امنیت اردن دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران نیز نقش مهمی در حفظ امنیت اردن داشته است. اگر تروریسم سیاه در عراق و سوریه سرکوب نشود، امنیت اردن به خطر خواهد افتاد.