ایران، روسیه و چین نیز در عملیات دریایی شرکت دارند


محمد باقری

تهران (پانا) – رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از انجام فعالیت های دریایی بین ایران، روسیه و چین در پاییز امسال خبر داد.

سردار سرلشکر محمد باقری بیان کرد: مقاومت جمهوری اسلامی ایران به نقطه پایدار و پویایی رسیده است و با توجه به حرکت دشمنان، نیروهای جمهوری اسلامی ایران. بر اساس تسلیحات، تجهیزات و نیروی انسانی با آموزش و تمرین روز به روز در حال افزایش است.

رئیس ستاد کل ارتش همچنین گفت: نمی توان بخشی از توانمندی هایی که در یک سال اخیر آشکار شده را به نمایش گذاشت. اما آنچه امروز در بخش موشکی به نمایش درآمد، موشک «خیبرشاخان» موشکی است که سال گذشته ساخته شد.

سردار سرلشکر باقری گفت: برخی از واحدهای پهپاد مانند پهپاد آرش و برخی دیگر در سال گذشته مفید بوده است. همچنین رادارها و تجهیزات دیگر نیز در اینها وجود دارد. در واقع بخش بزرگی از تجهیزات جدید ما در میادین دریایی و هوایی در رژه بندرعباس به نمایش درآمد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: پایداری نیروی بازدارندگی به این معناست که دشمنان ما که ممکن است در دلشان بدخواهی علیه جمهوری اسلامی ایران باشد، جرأت نکنند در این تهدیدات وارد عمل شوند و علیه نظام اسلامی کار کنند. جمهوری ایران.

سرلشکر باقری تاکید کرد: مردم ایران در آرامش، آسایش و امنیت در حال پیشرفت هستند و این کار نیروهای مسلح است، همه ادارات به خوبی و یکپارچه پیش می روند اعم از ارتش، سپاه، فرماندهی انتظامی کشور و پشتیبانی. وزارت دفاع

رئیس ستاد کل ارتش در خصوص تداوم همکاری با کشورهای همسایه برای حفاظت از مرزها و فراتر از آن گفت: مرزهای زمینی، هوایی و دریایی ما بسیار امن است و همه دیده می شوند. ما از منافع خود در آب های سرزمینی و سرزمینی، آب های سرزمینی و آب های انحصاری محافظت می کنیم.

سرلشکر باقری افزود: ما در آب‌های آزاد برای کنترل دزدی دریایی و امنیت دریایی کشتی‌های تجاری و نفت‌کش‌های خود فعال هستیم و در حال توسعه روابط با کشورهای همسایه و حوزه و تعاریف متعدد از درک حمایت از کپی‌رایت هستیم. . . وزارت دفاع و ارتش کتاب توجیهی دارند.

رئیس ستاد کل ارتش همچنین گفت: رزمایش دریایی پاییز امسال در شمال با روسیه و چین و پاکستان، عمان و سایر کشورها برگزار می شود.

سرلشکر باقری ادامه داد: همه این موارد نشان می دهد که همکاری ها و روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران با بسیاری از کشورهای منطقه و جهان رو به افزایش است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال که مراسم رژه امروز نیروهای مسلح در برابر دشمنان و دوستان جمهوری اسلامی ایران اعلام شده است، گفت: برگزاری رژه نشان از شور و نشاط نیروهای مسلح است. . استحکام – قدرت امسال پس از دو سال که ویروس کرونا اجازه برگزاری رژه را نداد، این بیماری کاهش یافت و امکان برگزاری آن فراهم شد.

سرلشکر باقری همچنین گفت: پیام این اقدام به دشمنان ما این است که نیروهای مسلح و مردم ما آمادگی کامل برای حفظ تمامیت ارضی، اراضی و منافع خود را دارند و پای سرلشکر ایستاده اند. پیام خدمت به دوستان، ما در کنار دوستان خود برای صلح و آرامش منطقه خواهیم ایستاد، با تروریست ها مقابله خواهیم کرد و اجازه نمی دهیم غرور جهان آنها را قلدری کند. قبلا آنها را داشتیم.

رئیس ستاد کل ارتش در پایان گفت: امنیت منطقه مرهون صلابت ارتش و دوستان ماست. ما پیوند محکمی با دوستان و خانواده خود داریم و این را در این رژه نشان دادیم.