اگر کودک شما غذا می خورد چه باید بکنید


آیا ناراحت هستید زیرا فرزند شما شام نمی خورد؟ در اینجا یک راه حل ساده است که می تواند به کاهش اضطراب شما کمک کند – این برای ما کار کرد!

ظرف توفو مخصوص کودکان

بچه ای دارید که شام ​​نمی خواهد؟

من وقتی پسر کوچکم کودک نوپا بود ، اعتصاب شام را شروع کرد که تازه به من آمد.

اگرچه اوضاع در نهایت بهبود یافت ، اما شام هنوز مورد علاقه او نبود. اغلب ، او گازهای مختصر می خورد. بعضی شبها اصلاً گاز نمی گرفت.

سپس (می دانید بعدش چیست ، درست است؟) او حدود 30 دقیقه بعد اعلام می کند که گرسنه است. که ما را به سمت غم و اندوه سوق می دهد.

چرا شام برای کودکان خردسال بسیار دشوار است

من از بسیاری از والدین می شنوم که فرزندانشان هنگام شام واقعا با مشکل روبرو می شوند (بخوانید: 5 دلیل که کودک شما نمی تواند غذا بخورد) در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا کودک شما شام نمی خورد:

  • حذف شده است
  • اگر به پیش دبستانی یا مهد کودک می روند ، کل روز را با هم می گذرانند
  • شاید آنها به سادگی شام خوردند تا واقعاً گرسنه نباشند
  • آنها ممکن است آب یا شیر زیادی نوشیده باشند که باعث احساس سیری آنها می شود

این راه حل ساده ما بود

می خواستم سطح انرژی ، وضعیت روحی و اشتهای پسرم را در شام خانوادگی بفهمم. اما من همچنین می خواستم که او غذای مقوی بخورد.

به نظر من ، کودکان خردسال ممکن است تمرکز یا میل کافی برای وقت شام خانوادگی نداشته باشند. اما این بدان معنا نیست که آنها شام را از دست می دهند.

بنابراین ابتدا ، مطمئن شدم که او می داند قوانین هنوز اعمال می شود:

سپس در شبهایی که به سختی بشقاب خود را لمس کرد ، این تاکتیک ناامیدی من را برطرف کرد: ما فقط بشقاب غذای او را ذخیره کردیم.

چگونه انجامش بدهیم

در مورد کاری که انجام می دهید توضیح دهید. اگر فرزند شما شام نمی خواهد ، با آرامش بگویید: “به نظر می رسد در حال حاضر گرسنه نیستید. ما شام شما را نگه می داریم و اگر گرسنه هستید می توانید آن را تهیه کنید. ”

بعدا بده اگر فرزند شما به آشپزخانه باز می گردد و می گوید گرسنه است ، به او بگویید: “خوب ، این شام است که ما برای شما ذخیره کرده ایم. دوست داری گرمت کنم؟ ”

همه اینها را جدی بگیرید. مجازات نیست. شما به خواسته های فرزند خود احترام می گذارید.

آیا می خواهید بشقاب کودک خود را تازه کنید اما از روکش پلاستیکی استفاده نکنید؟ من استفاده می کنم این ظرف خالی قابل بازیافت را می پوشاند (در تصویر بالا نشان داده شده است) باقی مانده ، و همچنین افزایش خرده نان ، ظروف قابلمه و موارد دیگر.

چرا عادت کردم "غذاها هرگز نخورید" لیست ها!  توسط تغذیه واقعی مادران

اگر فرزند شما نمی خواهد یک شام ذخیره شده بخواهد؟

شبهایی بود که پسر ما از ظرف ذخیره شده راضی نبود (بعضی شبها ما به سادگی فراموش کردیم و غذایش ریخته شد … یا شوهرم آن را خورد).

اما شب های دیگر ، تنها پس از چند لقمه ، او تمام بشقاب شام گرم خود را خورد – سپس درخواست کمک دوم کرد.

در ابتدا ، ممکن است برای کودکان شما غافلگیر کننده باشد ، به خصوص اگر آنها عادت داشته باشند بعد از شام میان وعده مورد علاقه خود را میل کنند. اما به آن پایبند باشید و امیدوارم که سازگار و قابل پیش بینی باشد.

اگر استراتژی صرفه جویی در بشقاب کاملاً خراب شد و سوخت ، صفحه ای از “رژیم شناس” دینا رز ، نویسنده ، بگیرید. در مورد بروکلی نیست، مبارزه برای “پس انداز” ، که یک غذای بسیار خسته کننده اما مغذی است که کودک شما دوست دارد اما دوست ندارد. رز می گوید این می تواند چیزی شبیه به این باشد:

  • یک فنجان پنیر (این همان چیزی است که رز برای دخترش استفاده کرد)
  • یک فنجان شیر
  • ماست سفید (بی مزه)
  • دیجیر
  • توفو
آیا همه شیرها سالم تر هستند؟

به یاد داشته باشید: این زمان زندگی است

وقتی در چنین زمانهای آشفته ای هستید ، به سختی می توانید به خاطر بسپارید که این فقط یک دوره زندگی است ، نه یک دوره دائمی.

مرحله فعلی زندگی کودک شما از خوردن شام خودداری می کند. کودک شما سرانجام شام می خورد. زمان عادی

سپس شما در فصل دیگری با مبارزات خود – و شادی ها – خواهید بود.

من یک شرکت کننده در برنامه Amazon LLC Associates Program هستم ، یک برنامه تبلیغاتی که به من راه ارتباطی با Amazon.com و سایت های مرتبط را ارائه می دهد.دیدگاهتان را بنویسید