اگر به استخر می روید مراقب این بیماری باشید


جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ – ۰۱:۰۰

برداشت از حساب

تهران (پانا) – در فصل تابستان به دلیل شرایط مناسب برای شنا، بسیاری از افراد مبتلا به عفونت گوش شنا می کنند و عفونت گوش اغلب به دلیل شنا است، در دریا و دریاچه یا شنا در رودخانه نسبت به شنا در استخر. زیرا این آبها میکروب بیشتری دارند.

به گزارش سیناپرس، شنا چه در استخر و چه در دریاچه و دریا می تواند باعث گوش درد شود. دکتر. Hongzhao Ji، استادیار گوش و حلق و بینی سر و گردن در مرکز پزشکی جنوب غربی دانشگاه تگزاس در دالاس، ایالات متحده، در مورد اقداماتی که می توان برای جلوگیری از این بیماری دردناک انجام داد صحبت می کند.

مهمترین کاری که می توان انجام داد جلوگیری از ورود آب به داخل گوش است. اگر آب وارد گوش شود، بیرون آوردن آن می تواند آن را درمان کند.

توصیه دکتر جی: هرگز در این مواقع از گوش پاک کن استفاده نکنید، زیرا گوش پاک کن می تواند جرم گوش را به داخل گوش فشار دهد و عفونت را طولانی کند. علاوه بر این، پوست مجرای گوش با این کار خراشیده می شود.

یکی از گزینه ها استفاده از قطره گوش بعد از شنا است. قطره ها مخلوطی از الکل و سرکه هستند که برای ضدعفونی کردن مجرای گوش و بازیابی PH مطلوب آن استفاده می شود.

با توجه به این موضوع، دکتر جی گفت که می توان برخی از محصولات قطره گوش را بدون نسخه از داروخانه ها خریداری کرد.

در بیشتر موارد، افراد با ورود آب به گوش‌هایشان دچار عفونت گوش می‌شوند، اما اگر آب کلر نشده باشد، این خطرات بیشتر می‌شود، زیرا آب حاوی باکتری‌های بیشتری است. شناگران همچنین در معرض خطر ابتلا به سایر بیماری‌های عفونی جدی از جمله مننژیت، هپاتیت و بیماری نادری به نام آمیب مغزخوار هستند.

گوش شناگر ممکن است دچار عفونت شود، حتی اگر خفیف و کوتاه مدت باشد، اما دکتر جی معتقد است که عفونت های طولانی مدت گوش می تواند باعث کاهش شنوایی یا مرگ طولانی مدت شود، اما اکثر افراد مبتلا به عفونت گوش می توانند با درمان مناسب بهبود پیدا کنند. .و قطعا به مرور زمان بهبود می یابد.

درمان معمول گوش شناگران قطره های آنتی بیوتیکی است که مستقیماً وارد کانال گوش می شود. به گزارش سیناپرس، این قطره همچنین کانال را از چرک، جرم گوش، چربی یا پوست مرده پاک می کند.

دکتر جی در توضیح خود گفت که اگر گوش درد فردی تشدید شود، مخصوصاً زمانی که خوب نمی شنود، زمان مراجعه به متخصص است. ترشح از گوش یا ترشح از گوش نشان دهنده عفونت جدی است، بنابراین مراجعه به پزشک متخصص می تواند درمان را تسریع کند.