اکران فیلم گروه گالری جوانان در سراسر کشور برگزار شد


اکران فیلم گروه گالری جوانان در سراسر کشور برگزار شد


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر جوانان ایران، آزمون تولید ۷ ماهه فیلم انجمن تئاتر جوانان ایران صبح جمعه گذشته در ششم آبان ماه ۱۴۰۱ در سراسر کشور برگزار شد. آمار, ۱,۴۹۰. داوطلبان در آن شرکت کردند.


دفتر انجمن سینمای جوانان تهران که ثبت نام های زیادی برای دوره ۷ ماهه فیلمسازی دارد، دیروز با ۵۷۰ شرکت کننده در دبیرستان مندق البرز نسبت به دوره قبلی خود در سال ۱۳۹۷ با ۲.۵ برابر افزایش تعداد، این آزمون را برگزار کرد. از داوطلبانی که با هم در آزمون شرکت کردند. همچنین در آن روز ۹۲۰ داوطلب در سایر دفاتر آزمایشگاه جوانان در آزمون شرکت کردند.


این آزمون همچنین بر اساس اعلام محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی به منظور شناسایی استعدادهای نوظهور، تقویت حق فرهنگ و گسترش جریان فیلمسازی در ۱۳ بخش انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می شود. با یک هفته دیگر در دوره آموزشی رایگان فیلمسازی انجمن سینمای جوانان ایران ثبت نام کرد و ثبت نام تا پنجشنبه ۱۲ آذرماه تمدید شد و آزمون تستی در روز جمعه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود.


استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، سمنان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و لرستان در این طرح مطالعاتی قرار دارند.


بعد از سه سال تست فیلم برگزار می شود و از داوطلبان دعوت می شود


مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای ایران در حاشیه برگزاری دوره آزمایشی ۷ ماهه فیلمسازی که در دبیرستان ماندگی البرز برگزار شد، درباره این آزمایش و آموزش گفت: خوشحالیم که بعد از سال ۲۰۱۸ آخرین بار ۷ ماهه دوره فیلمسازی تجربی انجمن تهیه کنندگان جوان، امسال پس از وقفه ای چند ساله، توانستیم دوباره این آزمون را برگزار کنیم.


وی با اشاره به اینکه گذراندن این دوره آموزشی با توجه به محدودیت هایی که در فضای مجازی وجود داشت بیش از حد انتظار بود، ادامه داد: نزدیک بودن دوره آزمایشی و سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران بعد از آن برگزار شد. دو سال همگی شامل ستاد و بدنه آکادمی جوانان ایران بر این دوره از آزمون کار فیلم تاثیری نداشت و آزمون با کیفیت و استقبال سینماگران انجام شد.


آذرپندار درباره آزمون فیلم انجمن سینمای جوانان گفت: اشتیاق جوانان و علاقمندان به سینما برای آزمون فیلم انجمن سینمای جوانان به عنوان جامع ترین آموزشگاه سینمایی ایران بسیار مهم است و این بسیار مهم است. حفاظت شده، برای پیشرفت و توسعه. در واقع امکانات از جمله محل اساتید و امکانات تغییر کرده است تا از این دوره نمرات و دانش باکیفیت بیشتری کسب شود و در نتیجه تحصیل در دوره های فیلمسازی انجمن سینمای جوانان ایران کیفیت بالاتری نسبت به قبل خواهد داشت.


رئیس انجمن آزمایشگاه جوانان ایران افزود: به جرات می توانم بگویم اکثر دفاتر انجمن آزمایشگاهی جوانان ایران دو یا سه برابر تعداد داوطلبان را پذیرا بودند و این دعوت نشان دهنده کیفیت آموزش در لیگ جوانان ایران است. به ندرت در مدارس دیگر یافت می شود. همچنین کسانی که در این دوره پذیرفته شده اند واقعا از این فرصت قدردانی خواهند کرد.


وی درباره معرفی سازمان سینمایی به آموزش رایگان در ۱۰ ایالت کشور که در راستای عدالت آموزشی و فرهنگی انجام می شود، تصریح کرد: کار ما همه در گروه فیلم جوانان و مدیریت فیلم موضوع است، زیرا . به دلیل کمبود منابع و منابع، یک فرد نباید از صنعت سینما و آموزش در این کار کنار گذاشته شود و در این زمینه گم نشود.


تقویت روحیه همکاری در زمینه آموزش فیلمسازی


آذرپندار درباره ویژگی های این دوره آموزشی گفت: آموزش در انجمن سینمای جوانان بیشتر از آموزش فلسفه و فلسفه کاربردی است. به عبارت دیگر عامل موفقیت در این دوره آموزشی، توانایی هنرجویان در انجام هفت ماه آموزش به منظور افزایش مشارکت آنان در برنامه های آموزشی است. همچنین کار گروهی در این دوره آموزشی یکی از ویژگی های آن است که به دلیل این دوره، اعضای یک کلاس آموزشی اغلب با همکاری یکدیگر این فیلم کوتاه را برای آموزش سوادآموزی به آنها می آفرینند و تولید می کنند. آموزش گروهی علاوه بر آموزش انفرادی


مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در پایان خاطرنشان کرد: هنرجویان این دوره آموزشی به دلیل یادگیری همکاری در روند آموزشی فیلمسازتر خواهند شد. ۷ ماهه به کیفیت بالاتر و قیمت پایین تری می رسد، زیرا این همکاری بسیار حرفه ای خواهد بود و در کنار هم، دانش هنرجویان در یک نگاه و همدیگر به سینما نزدیک یا آشکار می شود. در نهایت کار با کیفیت تری تولید خواهد شد.


انتهای پیام/