انواع جراحی زیبایی صورت برای جوانسازی پوست در بانوان


همه دوست دارند زیبایی را ببینند و در عین حال دوست دارند زیبا دیده شوند. ما در عصری زندگی می‌کنیم که پیشرفت‌های بزرگ در علم بشر اساس خلقت است جراحی زیبایی افزایش یافته است. جراحی زیبایی بسیار محبوب است و روز به روز بر تعداد این عمل ها افزوده می شود. با این حال، جراحی زیبایی تنها محصول توسعه سریع علم و فناوری در دهه های اخیر نیست. اما این هزاران سال پیش بود.

در اسناد باستانی مشخص شده است که در حدود ۴۰۰۰ سال پیش مردم باستان از وسیله ای برای ترمیم جراحات چشم استفاده می کردند. همچنین در قرن شانزدهم پس از اپیدمی در اروپا، بسیاری از پزشکان راه هایی برای رهایی از بیماری های بد به جا مانده از این بیماری پیدا کردند.

در میان روش های موجود، به نظر می رسد که جراحی زیبایی روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. تعداد زیادی جراحی زیبایی صورت وجود دارد که افراد با هر بودجه ای می توانند آن را امتحان کنند. برای آشنایی بیشتر با این روش ها نیز تصمیم گرفتیم این مقاله از سایت دکتر فرمو را به بررسی انواع جراحی های زیبایی صورت اختصاص دهیم.

نگاهی به عناوین مقالات

انواع جراحی زیبایی صورت: لب های زیبا

لب ها و چشم ها دو قسمت مهم و مهم چهره انسان هستند. با گذشت زمان، عواملی مانند افزایش سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، وراثت و استعمال دخانیات می توانند بر ظاهر لب ها تأثیر بگذارند. در این زمان عدم تقارن در لب ها، نازک شدن یا افتادگی پوست اطراف دهاناز جمله مشکلات رایج هستند.

انواع جراحی زیبایی صورت: لب های زیبا

برای اینکه لب‌ها بهتر و جوان‌تر به نظر برسند، پزشکان چندین روش درمانی را تجویز می‌کنند که مهمترین آنها عبارتند از:

چربی سوزی:

در این روش جراح پلاستیک از چربی بدن خود بیمار استفاده می کند و لب ها را پرتر و کمتر مستعد تزریق می کند.

پرکننده لب:

یکی دیگر از راه های رایج و کم خطر برای بهبود ظاهر لب ها استفاده از فیلر و بوتاکس است. این محصولات از طریق فرم لب ها می توانند زیبایی و جوانی لب ها را حفظ کنند.

ناخن های لب:

در این روش پزشک یک برش کوچک در گوشه دهان ایجاد می کند و ایمپلنت را در لب قرار می دهد. قرار دادن لب ها باعث می شود بزرگتر و کوچکتر به نظر برسند.

لیفت لب:

در این روش جراح پلاستیک پوست بین لب بالایی و بینی یا پوست اضافی گوشه لب را برش می دهد. این روش با تغییر فرم صورت، لب ها را به سمت بالا می کشد و در نتیجه صورت را پرتر و جوان تر نشان می دهد.

انواع مختلف جراحی بینی

رینوپلاستی را می توان یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی صورت در سراسر جهان دانست. این جراحی معمولا با اهداف زیبایی یا پزشکی انجام می شود. این جراحی می تواند نقایص مادرزادی موثر بر بدن بینی را که می تواند تنفس را برای بیمار سخت کند، برطرف کند. شکستگی بینی، جراحات ناشی از تصادف، جراحات و آسیب های پزشکی با کمک این جراحی قابل درمان است.

انواع مختلف جراحی بینی

در رویکرد زیبایی، بیمار مشکل تنفسی ندارد و تنها با هدف بهبود فرم بینی، به این جراحی مراجعه می کند. در این نوع جراحی، بیماران معمولاً به دنبال کاهش اندازه بینی، برداشتن قوز یا تغییر قسمت های پایین و میانی سوراخ های بینی هستند. برای انجام این کار، پزشکان داروهای مختلفی را توصیه می کنند که رایج ترین آنها عبارتند از:

جراحی بینی:

این روش شامل بیهوشی بیمار است و زمان بهبودی طولانی است. در این روش پزشک با برش قسمت داخلی بینی (رینوپلاستی بسته) و برش قسمت بیرونی (رینوپلاستی باز) مشکلات را برطرف می کند.

جراحی بینی:

این روش با نام رینوپلاستی بدون جراحی نیز شناخته می شود. همانطور که از نامش پیداست، در این روش پزشک نیازی به سوراخ کردن صورت خود یا اطلاع دادن به بیمار برای تغییر ساختار بینی ندارد. در جراحی بینی، پزشک با تزریق فیلر سعی در رفع مشکلات بینی دارد. این روش اغلب برای حل مشکلاتی مانند کاهش تورم بینی، بلند کردن نوک بینی، اصلاح تقارن بینی و آسیب های جدی توصیه می شود.

انواع جراحی زیبایی چشم

چشم ها اولین قسمت از صورت ما هستند که در مواجهه با افراد دیگر توجه را به خود جلب می کنند. در این زمان اولین نشانه های پیری در اطراف چشم ها شروع می شود. چین و چروک های ریز، پف صورت و افتادگی پلک از جمله مشکلاتی است که به دلیل افزایش سن و عوامل ژنتیکی ایجاد می شود. برای حل این مشکلات دو راه حل کلی وجود دارد:

راه حل های کوتاه مدت برای جوانسازی صورت:

تزریق آفتاب، بوتاکس و پرکننده ها می توانند برای مدت کوتاهی از شر مشکلاتی مانند چین و چروک اطراف پوست، حدقه چشم و موارد مشابه خلاص شوند. این روش ها غیر تهاجمی هستند و عوارض کمی دارند، اما باید هر چند ماه یکبار تکرار شوند.

انواع جراحی زیبایی چشم

راه حل های بلند مدت برای جوانسازی صورت:

جراحی زیبایی چشم یا بلفاروپلاستی یکی از موثرترین درمان ها برای رهایی از مشکلات زیبایی ناحیه چشم است. این روش جراحی شامل روش های زیادی است اما هدف اصلی همه آنها رفع مشکلاتی مانند افتادگی پلک است. در این روش تهاجمی است و معمولا بیمار به مرور زمان بسیج می شود، پزشک پوست و چربی را از نواحی اطراف چشم برمی دارد. گاهی اوقات لیفت کردن پوست دور چشم می تواند مشکل بیمار را حل کند و گاهی پزشک اقدامات پیشرفته تری مانند اسلینگ را انجام می دهد. اگرچه زمان بهبودی این نوع درمان بیشتر است، اما نتایج آنها بسیار خوب است.

اهمیت داشتن پوست زیبا و جوان

پوست صورت به عوامل محیطی، ژنتیک و افزایش سن بسیار حساس است. به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان در کنار برندهای زیبایی و سلامت سعی در ارائه راه های مختلف مراقبت از پوست دارند. در حال حاضر روش های غیر مضر زیادی برای مقابله با بسیاری از مشکلات پوستی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

توضیح:

این روش با هدف از بین بردن اثر آکنه، لک های ناشی از آفتاب و بهبود رنگ پوست اجرا می شود. در این روش پوست نازک می شود و سپس با کمک ابزار مخصوص لایه فوقانی برداشته می شود. با برداشتن لایه ای از پوست قدیمی، سلول های پوست تحریک می شوند و می توانند پوست و پوست جدیدی ایجاد کنند. میکرودرم ابریژن قسمت دیگری از این روش است که شدت کمتری دارد.

در تکنیک درم ابریژن، پزشک از ابزار خاصی استفاده می کند و از کریستال های کوچک برای تراشیدن سطح خارجی پوست شما استفاده می کند. این روش باید چندین بار انجام شود تا اثرات خود را نشان دهد. همچنین لازم به یادآوری است که عمل درم ابریژن باید زیر نظر متخصص پوست انجام شود.

حذف با لیزر:

یکی دیگر از روش‌های رایج برای از بین بردن چین و چروک صورت، علائم آکنه، خال‌های مادرزادی و زگیل‌ها و لکه‌های خورشیدی، لیزر درمانی است. در این روش پزشک لایه خارجی پوست آسیب دیده را با قرار گرفتن در معرض پرتوهای نور به صورت پالس های مکرر از بین می برد. گرمای تولید شده توسط نور لیزر نیز سلول های پوست را تشویق به تولید کلاژن می کند. در نتیجه پس از مدتی پوست بیمار روشن تر و سفت تر می شود.

حذف با لیزر:

روش های ذکر شده در بالا برای رفع چین و چروک، لکه ها و جوانسازی پوست استفاده می شود. علاوه بر این روش ها، جراحی های زیبایی صورت با هدف لیفت صورت، رفع پف، اصلاح تقارن و زاویه و ایجاد خطوط گونه نیز رایج است.

انواع عمل های زیبایی و دندانپزشکی:

دندان های سالم و سفید نقش مهمی در زیبایی ما دارند. برای این منظور در کلینیک های دندانپزشکی و کلینیک های زیبایی اقدامات زیادی با هدف بهبود دندان انجام می شود که مهمترین آنها عبارتند از:

سفید کردن دندان:

دندان ها ممکن است در اثر سیگار کشیدن، مصرف چای و الکل تغییر رنگ دهند که با نمونه گیری می توان آن را مشخص کرد. طبق توصیه پزشک، تمیز کردن دندان ها حداقل سالی یکبار می تواند پلاک های دندانی را حفظ کند. البته روش های دیگری نیز برای سفید کردن دندان ها وجود دارد. برای این منظور می توان از لیزر، ایمپلنت دندان و درمان نیز استفاده کرد.

خمیر دندان:

با این روش پزشک می تواند دندان های آسیب دیده یا از دست رفته را با ساخت تاج مصنوعی ترمیم کند. این روش همچنین برای افرادی که در اثر ورزش، تصادف یا جراحات دچار شکستگی دندان یا آسیب های مشابه شده اند نیز مناسب است.

توجه: این مقاله توصیه پزشکی یا درمانی نیست!

۴.۷/۵ – (۱۳۰ امتیاز)