انواع آکنه (معرفی و درمان هر نوع)


مهم نیست که چقدر از پوست خود مراقبت می کنیم ، ممکن است همچنان آکنه و جوش هایی را تجربه کنیم که اغلب خارج از کنترل ما هستند. تقریباً 9.4 درصد از جمعیت جهان تحت تأثیر آکنه و جوش قرار دارند ، شایع ترین مشکل پوستی کودکان ، نوجوانان و جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد.

آکنه و جوش ها در انواع و اقسام مختلف وجود دارد و در دو گروه خفیف تا متوسط ​​و شدید طبقه بندی می شوند. درمان آنها نیز بستگی به شدت دارد. با دیگری فرق دارد. در این بخش از سایت ، انواع مختلف آکنه ، علل آنها و گزینه های مختلف درمانی موجود برای مدیریت ظاهر آنها را با شما بحث خواهیم کرد.

انواع آکنه

انواع مختلفی از آکنه وجود دارد. نوع آکنه ای که با آن روبرو هستید می تواند نشان دهد که آکنه خفیف ، طبیعی یا شدید است؟ انواع مختلف آکنه شامل موارد زیر است:

1. کومدون

فینانکان ؛ جوش های سرسیاه و سرسفید وجود دارد که به پوست شما باز یا نزدیک می شوند و دو تا از سخت ترین و مقاوم ترین جوش ها هستند. حضور آنها قطعاً ناامید کننده است. جوش های سرسیاه زمانی ایجاد می شوند که فولیکول های مو و غدد چرب در منافذ پوست با چربی پوشانده شوند.
رنگ مشکی باز است و رنگ ملانین وارد بدن می شود ، اکسیژن اضافه می کند و ظاهر تیره تری ایجاد می کند ، برخلاف تصور رایج ، حاوی خاک و بزاق نیست.

سردرد نتیجه حفره های ایجاد شده در چربی و سلول های پوست است. آنها جوش های بسته ای هستند که با اکسیژن واکنش داده و در جوش های سفید یا زرد باقی می مانند. این بثورات زخم های آکنه خفیف هستند و فقط تعداد کمی از آنها روی صورت ظاهر می شوند.

2-Poschol

این بثورات پر از مایع است. مرکز داخلی آنها سفید یا زرد است و معمولاً جوش های متورم هستند. اگر این بثورات را در آن صورت مشاهده کرده اید ، بدانید که شایع ترین انواع آکنه را از نظر شدت تجربه کرده اید و تعداد آنها اغلب قابل توجه است.

3-پاپیول

این بثورات ، مانند مورد قبلی ، نتیجه تورم آکنه است. برخلاف جوش ها ، ترشحاتی در آنها وجود ندارد و جوش های خفیفی هستند اما بسیار شکننده هستند و وقتی منفجر می شوند ، تکثیر و گسترش می یابند و شایع ترین نوع جوش و جوش محسوب می شوند.

4. تومورها


فیوز یک نوع بثورات جدی است. این برجستگی ها در اثر تجمع پاپول ها ایجاد می شود و در اثر تجمع چربی اضافی ، سلول های مرده پوست و باکتری ها ایجاد شده و باعث تورم می شوند.
این عفونت به عمق پوست نفوذ کرده و کیسه های پر از مایع ایجاد می کند. مایع باعث می شود هنگام لمس فیوز نرم به نظر برسد ، اما توجه داشته باشید که فیوز بسیار دردناک است و می تواند باعث کبودی شود.

5. ندول ها

این جوش ها زمانی رخ می دهند که سلول های مرده پوست ، روغن ها و باکتری ها به عمق پوست نفوذ کرده و باعث التهاب می شوند. اشکال شدید آکنه و جوش در لمس دردناک هستند و مایعی در داخل آن وجود ندارد. اینها انواع آکنه شدید هستند و ممکن است در حین بهبود زخم داشته باشند.

نحوه استفاده از سرکه سیب برای آکنه (5 روش موثر)

شدت آکنه

انواع مختلفی از آکنه وجود دارد که متخصص پوست می تواند آنها را تشخیص داده و درمان کند. آکنه را می توان به صورت غیر التهابی ، التهابی و ترکیبی از انواع طبقه بندی کرد و پزشک باید میزان و درجه آکنه را از 1 تا 4 بسته به شدت تعیین کند.

سبک جوشیدن جوش های خفیف عموماً جوش های غیر متورم هستند و ظاهر کمدون دارند. جوش های خفیف اغلب به صورت جوش های کوچک ظاهر می شوند.

ادرار طبیعی افرادی که دارای آکنه معمولی هستند آکنه بیشتری را تجربه می کنند و اغلب تورم را مشاهده می کنند.

جوش شدید تومورهای شدید شامل انواع پاپول ها ، جوش ها و غدد دردناک هستند که می توانند زخم ایجاد کنند.

آکنه چگونه درمان می شود؟

اگر زخم یا جوش هایی روی صورت دارید که حتی ممکن است در پشت و شانه ها وجود داشته باشد ، نگران نباشید.

اولین قدم در مدیریت درمان آکنه این است که دریابید با چه نوع آکنه ای روبرو هستید و آیا متورم است یا خیر. سپس از روش های زیر استفاده کنید.

1. رتینوئیدهای موضعی

یکی از موثرترین درمان ها برای آکنه های خفیف یا شایع ، استفاده از رتینوئیدهای موضعی است که می تواند برای جوش های سرسیاه ، جوش های سر سیاه ، جوش ها و پاپول ها مثر باشد. رتینوئیدها از ورود چربی اضافی به منافذ پوست جلوگیری می کنند ، آکنه و آکنه را تمیز می کنند و دارای خواص ضدالتهابی هستند که به صورت کرم ، ژل یا فوم موجود است. نمونه هایی از این کرم ها در اینجا مورد ارزیابی قرار می گیرند

2. آزلائیک اسید

این ترکیب با التهاب مبارزه می کند ، دارای خواص ضد التهابی است و همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است. نه تنها آکنه را متوقف می کند ، بلکه در مبارزه با باکتری های ایجاد کننده آکنه و ایجاد التهاب نیز مثر است.

آزلائیک اسید برای مدیریت زخم پس از جوشکاری بسیار خوب است و دارای خواص براق کننده است. اگر پوست حساسی دارید و پوست شما آکنه دارد ، هنگام استفاده از این محصول بسیار مراقب باشید ، زیرا می تواند باعث قرمزی ، خارش و حساسیت شود. مثال boomaatooyinkan گران در اینجا

3. آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک های موضعی (مانند یک جلسه sedexlaha) یا آنتی بیوتیک های خوراکی (مانند داکسی سایکلین) درمان زخم های مختلف است که می تواند تورم را بهبود بخشد. زمانی استفاده می شود که داروهای موضعی قادر به درمان این بیماری نباشند. این آنتی بیوتیک ها دارای خواص ضد التهابی هستند و آکنه را از بین می برند. آنتی بیوتیک ها با آکنه و جوش ها مبارزه می کنند. البته باید مراقب باشید که در مصرف آن زیاده روی نکنید. محدود کردن آنتی بیوتیک ها در طول زمان و تجویز آنها یکی از بهترین راه ها برای مقابله با آن است.

4. قرص ضد بارداری خوراکی

قرص های ضد بارداری نه تنها در پیشگیری از بارداری مثر هستند ، بلکه برای درمان آکنه و آکنه نیز مفید هستند و می توانند اشکال شدید را بهبود بخشند زیرا حاوی استروژن هستند که با آندروژن های ایجاد کننده آکنه مبارزه می کند و یک دارو است. این یک بثورات ضد حساسیت است.

5. شیمی درمانی یا نور درمانی

لایه برداری شیمیایی وصیت درمانی دیگری است که برای آکنه توصیه می شود و حاوی سالیسیلیک اسید و تری کلرواستیک اسید است که از ایجاد کومدون جلوگیری می کند. رنگ قرمز یا آبی درمان روشن در این دوره همچنین می تواند یکی از موثرترین روش ها برای درمان آکنه متورم باشد.

حتما بخوانید: علت ایجاد آکنه چیست؟ 7 درمان خانگی مثر

داروهای دیگر برای آکنه

با داروهای دیگر ، می توانید از مایع کیستیک فیبروز ، که توسط متخصص پوست ساخته شده است ، استفاده کنید. همچنین یک رژیم غذایی سالم ، تزریق کورتیکواستروئید برای آکنه های دردناک مناسب است. کرم های آکنه و جوش های تجویز شده توسط پزشک می تواند یک روش مثر باشد.

ایشا 1 ایشا 2

دیدگاهتان را بنویسید