انجام پروازهای جام جهانی و سه شرکت هواپیمایی ملی/ پیش بینی حداقل ۱۰۰۰۰ تماشاگر برای هر بازی ایران.


انجام پروازهای جام جهانی و سه شرکت هواپیمایی ملی/ پیش بینی حداقل 10000 تماشاگر برای هر بازی ایران.


حسن خوشخو در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره برنامه پروازهای قطر در جام جهانی اظهار داشت: تیم ملی ایران در دور اول سه بازی انجام می دهد و دو روز مانده به بازی تعدادی از آنها را در قطر می گذارد و در قطر می ماند. تا بازی های دوم و سوم قرار گیرد، بین بازی ها رفت و برگشت داشته باشیم. اما بر اساس سهمیه بلیت ایران پیش بینی می شود در هر بازی ۸ تا ۱۰ هزار تماشاگر ایرانی در دو روز حضور داشته باشند و باید برای این تعداد برنامه سفر آماده شود.


وی در ادامه در خصوص توافقات افزایش پروازها به قطر گفت: افزایش پروازها به قطر در این زمان بستگی به فرودگاه قطر دارد. قطر در شرایط ۸۰۰ پرواز فرود و خروجی در این فرودگاه تنها یک فرودگاه دارد و پیش بینی می شود این تعداد پرواز در جام جهانی به ۱۸۰۰ پرواز در روز برسد. در واقع، این فرودگاه قدیمی در قطر است و ممکن است برای پروازهای بین المللی از آن استفاده نشود.


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: در حال حاضر قرار است ایران ایر پروازهای جام جهانی را انجام دهد اما در حال مذاکره هستیم که سایر ایرلاین های کشور بتوانند این پروازها را انجام دهند که در نهایت سه شرکت هواپیمایی این پروازها را انجام دهند.


خوشخو درباره قیمت بلیت هواپیما به قطر گفت: با وجود اینکه قیمت ها و توافقات این پروژه اعلام شده است اما باید متوجه باشیم که قیمت بلیط هواپیما جزو قیمت هایی نیست که مصوب و تصمیم گیری شده است.


قائم مقام سازمان هواپیمایی کشوری درباره آزاد شدن پول برگزاری جام جهانی در قطر برای صنعت هوانوردی ایران گفت: مسابقات جام جهانی روی شرکت های هواپیمایی که در ایران تردد می کنند تاثیر می گذارد.


همچنین مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در گفتگو با ایلانا وی با بیان اینکه پروازهای جام جهانی توسط ایران ایر انجام می شود اما سایر ایرلاین ها نیز آماده انجام این پروازها هستند، گفت: طبق توافق اول تعداد پروازهای ایران و قطر ۷۲ پرواز در هفته است و این پروازها بین ایران ایر و شرکت قطری تقسیم می شود، سپس شاید با توجه به سهمیه ایران در بلیط بازی، همین تعداد پرواز برای جابجایی تماشاگران، اما اگر هواپیماها بالا بروند، هواپیماهای دیگر. همچنین در این زمان آماده انجام پرواز در این مسیر است.


انتهای پیام/