انتقال پیام های WhatsApp از تلفن فقط مشکل انتقال داده را حل کنید


راه حل هایی برای انتقال پیام های WhatsApp از تلفن

چیست؟واتس اپ) یکی از محبوب ترین برنامه های ارتباطی در جهان است که بیش از دو میلیارد کاربر دارد. اگر می خواهید تمام تاریخچه مکالمات هنگام خرید یا تعویض تلفن همراه را حفظ کنید، باید روش های ارتباطی واتس اپ را یاد بگیرید. اما انتقال داده های واتس اپ از یک گوشی به گوشی دیگر می تواند کمی دشوار باشد، به خصوص زمانی که نیاز به انتقال داده ها به گوشی با سیستم عامل متفاوت دارید. در این مقاله راه حلی را معرفی می کنیم که به شما کمک می کند تا تاریخچه چت، فیلم ها، عکس ها و پیوست های واتس اپ را به گوشی دیگری انتقال دهید.

انتقال داده های WhatsApp از تلفن

اگر گوشی هوشمند جدیدی تهیه کنید و واتس اپ را نصب کنید، مکالمات قدیمی شما با گروه هایتان به طور خودکار به گوشی جدید منتقل نمی شود. اما با چند مرحله ساده می‌توانید تمام پیام‌ها، تصاویر و تبلیغات خود را حتی به دستگاه جدید منتقل کنید داده های آیفون (سیستم عامل iOS) شما به یک گوشی اندرویدی سوئیچ می کنید. برخی از خدمات برقراری ارتباط واتس اپ از طریق گوشی گوگل درایو و آیکلود هستند.

پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات از طریق Google Drive

WhatsApp در تلفن های هوشمند اندروید از Google Drive (درایو گوگل) برای پیوست خودکار استفاده خواهد شد. نسخه پشتیبانی واتساپ (پشتیبان گیری) به شماره تلفن و حساب Google متصل به WhatsApp اشاره دارد. بنابراین مهم است که جزئیات مربوط به حساب Google خود را به خاطر بسپارید. اتصال به Google Drive انتقال مکالمات را آسان می کند، اما مهم است که پیام ها را حذف نکنید.

بسته به تنظیمات فعلی شما، می توان آن را غیرفعال کرد یا روی هفتگی یا ماهانه تنظیم کرد. برای اطمینان از اینکه همه اطلاعات و پیام ها به تلفن جدید شما منتقل شده اند، پیوست را به صورت دستی حذف کنید.

برای حذف پیوست در واتس اپ، موارد زیر را انجام دهید:

  • وارد اپلیکیشن WhatsApp شوید و به قسمت تنظیمات بروید
  • اختیاری چت کنید (چت) را انتخاب کنید.
  • به بخش پشتیبان گیری چت (چت پشتیبان) برو
  • بسته به گزینه فکر روی (کپی) ضربه بزنید.

نکات مهم برای پشتیبان گیری از داده ها

به خاطر داشته باشید که از ویدیوها (با استفاده از سایر برنامه های مشابه) پشتیبانی نمی کنید Google Photos)، ویدیوهای شما حذف خواهند شد. و اول انتخاب درج فیلم ها مشاهده کنید (یک کپی پیوست از فیلم ها تهیه کنید). در غیر این صورت، پیوست فقط شامل پیام ها و عکس ها می شود.

ذخیره اطلاعات

همه پیام‌های شما از تلفن قدیمی اکنون در Google Drive ذخیره می‌شوند. می توانید یک تلفن همراه جدید راه اندازی کنید. اما به یاد داشته باشید که شماره تلفن / سیم کارت و حساب Google را در دستگاه جدید ثبت کنید. مطمئن شوید که به دیتای تلفن همراه وصل نشوید (داده های سلولی(به هر نقطه دسترسی)وای فای) ارتباط دادن.

هنگامی که واتس اپ را برای اولین بار در یک گوشی جدید باز می کنید، برنامه از شما می پرسد که آیا می خواهید پیام ها و اعلان های ذخیره شده در حساب Google خود را بازگردانید یا خیر. باید تأیید کنید که می‌خواهید از فایل پیوست برای بازگرداندن همه پیام‌ها و سایر فایل‌ها استفاده کنید. با این حال، بسته به تعداد فایل‌ها، این فرآیند ممکن است بیشتر طول بکشد.

داده های WhatsApp را از طریق سرویس iCloud در آیفون ذخیره کنید

مراحل پشتیبان گیری برای دارندگان آیفون چندان دشوار نیست. فقط مطمئن شوید که چت های شما به جای Google Drive در حافظه آنلاین کیف پول iCloud شما ذخیره می شود. برای برقراری ارتباط با WhatsApp از آیفون، به بخش تنظیمات WhatsApp بروید. بعد، گزینه چت کنید (چت) را انتخاب کنید. بنابراین به نقطه پشتیبان گیری از چت برو اختیاری درج فیلم ها انتخاب کنید و ادامه دهید اکنون بازیابی کنید پائوپائو

به یاد داشته باشید که هنگام تنظیم آیفون جدید خود از آن Apple ID استفاده کنید.شناسه اپل(از یک تلفن قدیمی با درایو iCloud استفاده کنید)درایو ICloud) و همچنین از شماره تلفنی که قبلا در واتس اپ ثبت نام کرده اید استفاده کنید. واتس‌اپ از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید پیام‌ها و اعلان‌هایی را که در اولین اجرا در پیوست ذخیره شده‌اند، بازیابی کنید. شما انتخاب هایی دارید تایید انتخاب کنید و منتظر بمانید تا داده های شما به صورت خودکار منتقل شوند.

مکالمات واتس اپ را از آیفون به گوشی های اندرویدی منتقل کنید

در اکتبر ۲۰۲۱، گوگل اعلام کرد که ۱۲ گوشی اندرویدی می توانند تاریخچه واتس اپ را با استفاده از کابل لایتنینگ از آیفون منتقل کنند. یو اس بی (USB-C) منتقل کردن. البته قبل از انجام این کار باید مطمئن شوید که واتس اپ در هر دو دستگاه به روز است و واتس اپ در گوشی جدید با همان شماره تلفن آیفون قدیمی ثبت شده است.

این روش در هنگام راه اندازی اولیه اندروید انجام خواهد شد، بنابراین نمی توان پیام های واتس اپ را در گوشی اندرویدی که واتس اپ روی آن نصب شده است، بازیابی کرد. بنابراین، اگر ابزار قبلاً فعال شده است، باید آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

برای انتقال پیام‌های واتس‌اپ از یک تلفن اپل به یک تلفن اندرویدی، در حین راه‌اندازی اندروید، دو تلفن را با استفاده از کابل وصل کنید. فلش USB وصل شوید و مراحل را دنبال کنید. وقتی کد QR برای برقراری ارتباط با مکالمات WhatsApp، کد را با دوربین آیفون اسکن کنید. اگر اسکن انجام نشد، واتس اپ را در آیفون باز کنید، سپس به تنظیمات بروید، «چت» را انتخاب کنید و انتقال چت به اندروید را انتخاب کنید. سپس موارد زیر را انجام دهید:

  • اختیاری شروع کنید در آیفون انتخاب کنید و منتظر انتقال فایل باشید
  • پس از راه اندازی گوشی اندرویدی جدید، واتس اپ را نصب و باز کنید
  • شماره تلفنی را که WhatsApp در آیفون ثبت کرده است وارد کنید
  • پس از اینکه WhatsApp فایل پشتیبان را پیدا کرد، اختیاری است وارد کردن انتخاب کنید

پس از فعال سازی واتس اپ در گوشی جدید، دستگاه قدیمی دیگر پیامی دریافت نخواهد کرد. توجه داشته باشید که پیام های پرداخت (پیام پرداخت) و سابقه تماس به دستگاه جدید منتقل نمی شود، پیام ها و اعلان ها (عکس ها، فیلم ها، پیام های صوتی) منتقل می شوند.

افزودن دستی مکالمات و بازیابی آنها

اگر یک گوشی اندرویدی دارید و در انجام کارهای قدیمی مهارت دارید، می توانید این کار را انجام دهید (به صورت دستی) یک کپی پیوست شده از تاریخچه مکالمه WhatsApp تهیه کنید. برای تهیه نسخه پشتیبان مراحل زیر را دنبال کنید. (همان فایل آپلود شده در Google Drive نیز در حافظه گوشی هوشمند شما ذخیره می شود).

ابتدا فایل منیجر گوشی قدیمی خود را باز کنید و به پوشه بروید واتس اپ برو پوشه داده های داده باز کردن انتخاب آخرین فایل به معنای “msgstore.db.crypt[number]از گزینه اشتراک گذاری در دستگاه برای کپی کردن فایل در فضای ذخیره سازی ابری یا سرویس ایمیل استفاده کنید.

حالا گوشی جدید یک پوشه دارد واتساپ > داده داده در حافظه داخلی دستگاه ایجاد کنید. فایل را در یک پوشه جدید کپی کنید. همچنین می توانید از رایانه شخصی برای کپی کردن فایل های پیوست شده و انتقال آنها به تلفن جدید استفاده کنید.

وقتی برای اولین بار واتس اپ را در تلفن جدید خود باز می کنید، باید برنامه را با شماره تلفنی که در دستگاه قدیمی خود استفاده می کردید راه اندازی کنید. پس از تایید شماره، واتس اپ فایل پیوست را جستجو می کند. هنگامی که از شما پرسیده شد “آیا می خواهید مکالمات خود را از سر بگیرید؟”، انتخاب با شماست برگشت انتخاب کنید.

ارتباط واتساپ از طریق تلفن راه حل های زیادی دارد

افراد زیادی هر ساله گوشی های جدید می خرند. این بدان معناست که تمام اطلاعات آنها از یک گوشی به گوشی دیگر منتقل می شود. اما این فرآیند انتقال داده برای اکثر کاربران واتس اپ دشوار است. البته این به این دلیل نیست که روش‌های مختلفی برای انتقال پیام‌های واتس‌اپ از گوشی وجود دارد، مهم‌ترین آنها را برای شما شرح داده‌ایم.