امی کودک کهکشانی؛ کتابی که باید با کودک درونتان بخوانید


امی کودک کهکشانی؛ کتابی که باید با کودک درونتان بخوانید

شاید پاسخ به این سوال که «زیباترین کتاب کمیکی که تا به حال خوانده‌اید چیست؟» دشوار و گاهی غیرممکن باشد.

ما داستان‌های زیادی نوشته‌ایم، گفته‌ایم و شنیده‌ایم و یک چیز از همه آنها آموخته‌ایم این است که انتخاب یکی از هزاران داستان درست نیست.

اما اخیرا پاسخ این سوال را پیدا کردم. در سن چهل سالگی. آن هم با خواندن کتاب های کودکان. اما اگر گاهی اوقات حق با ما نباشد چه اشکالی دارد؟ من میخواهم این را امتحان کنم.

برای من کتاب «امی؛ بچه های کهکشانی» حاوی زیباترین داستان دنیاست. داستانی که همه از یک عصر تابستانی در ساحل کالیفرنیا شروع شد. تقریبا هر سال امی با مادربزرگش به جایی می رود.

انریکه باریوس، متولد ۱۹۴۵، نویسنده آمریکای لاتین است که در اسپانیا زندگی می کند و خود را شهروند جهان معرفی می کند، دلیل نوشتن کتاب امی. نظر کودک کهکشانی به شرح زیر است:

وقتی نویسنده نیستی نوشتن یک کتاب سخت است. وقتی جوان هستی سخت تر می شود. اما من مجبورم بنویسم چون یکی از دوستان کهکشانی از من خواسته این کار را انجام دهم؛ اسمش امی است.

میخوام یه چیزی رو بهت بگم که از شانسم برام پیش اومد. او می گفت در دنیای جدیدی که وارد شده، یک فرد بالغ بوده یا بالغ، فردی که دلیلی برای غمگین بودن در زندگی ندارد.

و بزرگسالان پانزده ساله و کودکان صد ساله هستند.

وی در عین حال هشدار داد که بزرگسالان از این چیزها بهره ای نمی برند، زیرا آنها ترجیح می دهند ترس و ترس را حتی اگر دروغ باشد، به معجزه و شگفتی باور کنند، هرچند درست است…

اینو نگفتم؟ آیا کتابی را می شناسید که از همان ابتدا قلب شما را از سینه و ذهن شما خارج می کند؟ من نمی دانم.

کتاب کودک کهکشانی امی که در ۳ جلد منتشر شده و تنها جلد اول آن به راحتی در ایران یافت می شود، داستانی شیرین از دیدار بیگانگان و بومیان است و رازهایی از جهان را فاش می کند.

انریکه باریوس در این کتاب در مورد رابطه سیارات و عصر طلایی که با این برادر نشان داده می شود صحبت می کند.

او همچنین از گیاهخواری جهانیان و اعتقاد آنها به یک منبع حیات یعنی خدا می گوید و این حقیقت را نشان می دهد که حیات و پایداری همه جهان های گیاهی در گرو عشق است.

این کتاب درباره این واقعیت است که همه ملت ها بدون محبت و مهربانی به همه مردم به پیشرفت بزرگی نخواهند رسید.

Amy Galactic Child یک داستان کودکانه با داستان های فانتزی و در عین حال پر از واقعیت است. و این بستگی به خواندن با بخش کودکانه شما یا بخش بزرگسالان دارد.

فکر می کنم هر چه بچه های بیشتری این کتاب را بخوانیم، بیشتر درک خواهیم کرد.

در بخشی از یادداشت مترجمان اسپانیایی این کتاب به انگلیسی آمده است:

“ما معتقدیم پیام عشقی که امی و دیگر غریبه ها سعی در رساندن آن به مردم دارند در این دنیا مهم است.

به خصوص در دوران مدرن که مشکلات مختلفی مانند مشکلات زیست محیطی، انقراض گونه ها، مشکلات انرژی، فقر شدید، درگیری و بی عدالتی در دنیای ما پوشیده شده است.

دنیای ما چه بپذیریم و چه نپذیریم دچار مشکل است، بنابراین برای گسترش عشق و اتحاد بین افراد کم بینا، این مسئولیت را بر عهده می گیریم تا این کتاب را (به انگلیسی) ترجمه کنیم. به کسانی که علاقه مند به مطالعه هستند.”

به طور خلاصه، گاهی اوقات بازگشت به دوران کودکی چیز بدی نیست. هر وقت دوباره جوان شدی، در فانتزی دوران کودکی، دلت آرزوی نوع دیگری از خوبی دارد، کتاب امی. نگهداری از کودک چیزی است که شما را بهتر از خوب می کند.

معرفی کتاب های دیگر را اینجا بخوانید

انتهای پیام

نویسنده: سامیه باقری حسن کیاده

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن