امید به آینده در سیره امام محمد باقر علیه السلام بسیار مشهود است.


چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۱ – ۱۴:۰۵.

یتالله جنتی

تهران (پانا) – دبیر هیأت امنا گفت: امید به آینده و زمینه سازی برای گسترش اندیشه های دینی توسط ائمه بعدی در سیره امام محمد باقر (ع) بیش از همه نمایان خواهد شد.

بر اساس بیانیه شورای امنا، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای امنا امروز چهارشنبه (۲۴ تیر ۱۴۰۱) در جلسه این شورا با اشاره به ایام شهادت امام باقر (ع) در حالی که از شهادت قریب الوقوع آن حضرت، صفات انسانی آن حضرت را سپاس می گوید. وی در زمانی که تعالیم اسلام با ترویج احادیث نادرست فراوان گمراه شده بود، با استناد به احادیث صحیح با این انحراف شوم مبارزه کرد.

وی گفت: با وجود قوت بنی امیه، شهرت علم امام محمد باقر (علیه السلام) از منطقه حجاز فراتر رفته است و علما از سراسر جهان برای دیدن ایشان به مدینه می روند. ائمه متأخر در سیره امام محمد باقر (علیه السلام) بسیار به چشم می خورد.

آیت الله جنتی با اشاره به اینکه امام باقر(ع) در رشته های مختلف از جمله حقوق، حدیث، تفسیر و سایر شاخه های معارف اسلامی، علمای برجسته تربیت کردند، افزود: ایشان این کار مهم و هدف اصلی را با آماده سازی طلاب برای وکالت انجام دادند. و توسط نایب، و در اسناد رسمی آمده است که تعداد شاگردانش به بیش از ۴ هزار نفر رسیده است.

وی ادامه داد: زمان امام باقر(ع) زمان مناظره بین افکار مسلمان و غیر اسلامی و سهم بازار گروه های مختلف بود و اختلافات زیادی بین کشیشان مذاهب مختلف و سران گروه های مختلف منصوب دربار وجود داشت. و امامی که هدفش از بین بردن وجهه علمی ایشان و خدشه دار کردن وجهه ایشان در جامعه ای که از آن برخاسته بود در همه این بحث ها با سربلندی و شکست دشمنان بود.

آیت الله جنتی که آرزوی امام محمد باقر (علیه السلام) را برای فرزندش امام صادق (ع) و دیگر مردم گرامی می دارد، گنجینه بزرگی است که برای ما به یادگار تبدیل شده است. ) دو حدیث مهم و ماندگاری است که امام محمد باقر (علیه السلام) در علاقه خود به امام صادق (علیه السلام) بیان کرده است.

وی در ادامه سخنان خود به ۹ روز ذی الحجه روز عرفه اشاره کرد و از همه مردم خواست تا از مزایای این دعا استفاده کنند و گفت: ما در آستانه روز عرفه هستیم. ، ماه ذی الحجه ماه دعاست و اوج این دعا روز عرفه است که می گویند بهترین زمان برای دعا به درگاه خداست که از خداوند می خواهیم توفیق استفاده از برکات را نصیب ما کند. از این. روز

آیت الله جنتی با بیان اینکه دعای امام حسین علیه السلام در روز عرفه مملو از مناسک و مناسک بود، فرمودند: جوانان به خواندن این دعا در روز عرفه و دیگر روزها در وقت پرداخت راضی نباشند. . که مذاهب غالب المؤزمین باید از علم موجود در آن بهره مند شوند و در مراسم مذهبی به اصول این دین بزرگ توجه بیشتری شود.

آیت الله جنتی همچنین به فرا رسیدن عید سعید قربان اشاره کرد و گفت: عید سعید قربان یکی از مهم ترین اعیاد مسلمانان و یادآور بندگی خداوند و همچنین یادآور شکر خداوند در برابر یک فداکاری واقعی است. البته آداب و رسوم امروز و امروز سرشار از آموزه های تربیتی است که امیدواریم به برکت این عید هر روز شاهد اتحاد مسلمانان جهان باشیم و بر قدرت و نفوذ اسلام افزوده شود. امت