افتتاح بزرگترین بازار ثانویه کشور در خلازیر


جمعه ۳ تیر ۱۴۰۱ – ۱۳:۱۵

این یک هدیه و هدیه از طرف پایتخت است

تهران (پانا) – بازار هدایای دست دوم خلازیر با ۵۱۰ چادر روز گذشته با حضور یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، هنرمندان و دست اندرکاران شهرداری تهران، شهردار منطقه ۱۹ و مدیران این منطقه افتتاح شد.

مراسم افتتاح بزرگترین مرکز خرید و فروش کالاهای دست دوم در بازار خلازیر منطقه ۳ با حضور مهدی پیرهادی، عضو و رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، حسین نظری برگزار شد. معاون هماهنگ کننده شورای شهر تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری تهران، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و عمران شهر تهران، عباس شخصی دستیار ویژه شهردار تهران، قدرت الله محمدی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی. و سعید بیگی رئیس صنعت و بهره برداری استان تهران، احمد احمدی صدر رئیس رفاه، خدمات و روابط اجتماعی شهرداری تهران و مهدی هدایت شهردار منطقه ۱۹ حضور داشتند.

شهردار منطقه ۱۹ با توجه به اهمیت ساماندهی این بازار گفت: حضور کسبه ثانویه در گذشته در موقعیت غیرمنطقی در حاشیه جاده قرار داشته و با حضور بازار، امنیت کسبه، مصرف کنندگان، کاهش ترافیک، تصادفات احتمالی را تامین می کند. این گروه ها را از بین می برد و آسیب های بینایی را از بین می برد.” تهدید به پروژه با مشارکت صنایع تهران و شرکت مدیریت عملیات، تهدید را به فرصت تبدیل کرد.

مهدی هدایت در این گزارش گفت: این بازار در فضایی به مساحت ۲۳ هزار متر با ۵۱۰ چادر در فاز اول به بهره برداری رسیده است و با توجه به اینکه این بازار دارای هزار چادر است، فاز دوم آن در آینده راه اندازی مجدد خواهد شد. “

وی با بیان اینکه برای آماده سازی و تنظیم این بازار ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: در این بازار امکاناتی مانند روشنایی، ۱۰ سرویس بهداشتی، پارکینگ در بزرگراه آزادگان و بلوار شقایق، سوپرمارکت مواد غذایی و نگهبانی وجود دارد. معیشت خریداران و دستفروشان با فعالیت هفتگی از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر، اما عمده فعالیت های مجموعه روزهای پنجشنبه و جمعه است.