اعلام زمان بهره برداری اتوبوس های برقی در سطح شهر


دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۵:۰۲

اتوبوس برقی

تهران (پانا) – معاون ترافیک و حمل و نقل شهرداری تهران آخرین مهلت واردات اتوبوس برقی و ۲۵۰ دستگاه اتوبوس فرسوده را اعلام کرد.

به گزارش سایت شهر تهران، سید مجتبی شفیعی درباره واردات اتوبوس های برقی توضیح داد: پروژه اتوبوس برقی نسبت به گذشته پروژه متفاوتی است و این اولین پروژه ای است که از بخش خصوصی در طول یک سال درگیر شده است. دوره زمانی طولانی زمان و تقاضای اتوبوس ۵۰. اتوبوس برقی (گران ترین اتوبوس دنیا) به شهر تهران بیاورید.

معاون حمل و نقل و ارتباطات شهر تهران با بیان اینکه هزینه هر اتوبوس برقی حدود ۱۰ میلیارد تومان است، گفت: با توجه به اینکه ورود اتوبوس برقی به شهر را می توان اولین تجربه دانست. فرآیند مدیریت طولانی است زیرا تجربه قبلی وجود ندارد.

شفیعی در خصوص زمان دقیق آوردن ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی به شهر گفت: واردات نسبت به زمان بندی قرارداد زمان کمی طول می کشد اما فاز اول چهار اتوبوس برقی است که با خودرو وارد کشور شده است. شرکت در حال جمع آوری این چهار، یک اتوبوس است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: کم کم بقیه اتوبوس ها را به صورت سی کی دی می آورند. در آخرین جلسه با بخش خصوصی قرار شد اتوبوس های وارداتی و تولیدی از اواخر شهریور یا ابتدای مهر معرفی شوند. همچنین ۴۶ اتوبوس دیگر تا پایان دی و بهمن در مسیرها تردد خواهند کرد.

معاون حمل و نقل و ارتباطات شهر تهران چندی پیش در نشست خبری خود از انجام عملیات ویژه واردات ۵۰ دستگاه اتوبوس دوبل فرسوده ساخت آلمان و واردات ۲۰۰ دستگاه دیگر خبر داد. عملیات اتوبوس صادر نشده است، رابطه گفت: از ۲۵۰ اتوبوس فرسوده ۵۰ دستگاه وارد شده اما هنوز لغو نشده است.

شفیعی همچنین گفت: جلساتی از سوی وزارت کشور، رئیس جمهور و … برگزار شده است تا به رفع و رفع مشکل تسریع شود، زیرا برخی از شهرهای دیگر تهران برای اقتصاد و حمل و نقل روش های مشابهی دارند. ، خرید اتوبوس دست دوم بیشتر از خرید اتوبوس نو هزینه دارد.

وی در آخرین قسمت سخنان خود گفت: فکر می کردیم اتوبوس ها توسط بخش خصوصی لغو شود اما همچنان در مراحل اداری گمرک و وزارت صنعت است.