اعتراض به تاییدیه آزمون قبولی در سال ۱۴۰۲


خرید از پایین صفحه اصلی و در

اعتراض به تاییدیه آزمون قبولی در سال ۱۴۰۲

به گزارش گلونی، ۱۴۰۲ داوطلب کنکور صبح امروز در اعتراض به تصویب کنکور ۱۴۰۲ مقابل سازمان سنجش آموزش کشور تجمع کردند و با شعارهایی چون «حمایت از حق رئیس جمهور»، «حق تحصیل مسلم ماست». حق»، «فریاد همه ما برای لغو مصوبه کنگره» و «تصمیم شورا به ما باختگان» و خواستار ابطال مصوبه شورای مرکزی تحول فرهنگی شدند.

در این مراسم دکتر احمد توکلی رئیس آموزش و پرورش و از اعضای ارزیابی نظام حضور داشت.

اعتراض به تاییدیه آزمون قبولی در سال ۱۴۰۲

اعتماد نوشت: وزیر علوم در نامه‌ای به رئیس‌جمهور در خصوص اینکه کدام یک از قوانین مصوب مجلس و شورای عالی تحول فرهنگی باید اجرا شود، رئیس‌جمهور نیز در پاسخ به این سوال که وزیر علوم در این باره گفت: سوال درباره عفو: «بر اساس منویات مقام معظم رهبری در همه حال «شورای عالی تحول فرهنگی در هنگام ورود به مجلس در هیچ موضوعی قدرت دخالت ندارد».

پس از تصویب و ابلاغ تغییرات و به روز رسانی آزمون پذیرش ۱۴۰۲ که دو بار در سال برگزار می شود، اعمال ۶۰ درصد سوابق تحصیلی و حذف سوالات دروس عمومی ۴، در بحث برانگیزترین تغییرات در بین خانواده ها، کنکور از جمله فعالان برنامه های آموزش عالی اعتراضاتی را به خانه ملی آورده و از راه رسیده است، معترضان به شورای عالی تغییر فرهنگی هشدار دادند که در صورت لغو نشدن این مصوبه طرحی به مجلس می رود. مصوبه شورا به موجب قانون لغو شود.

شورای مرکزی تغییر فرهنگی در مقطعی نگاه اشتباهی به این موضوع داشت. ما در مجلس به رئیس جمهور گفتیم که وارد برنامه شود، شورای مرکزی تحول فرهنگی فقط وارد کنکور نشود، با این استدلال که نظام نتوانست آموزش و پرورش کشور را به حق آموزش برساند، جای نگرانی دارد. و مصوبه شورای عالی تغییر فرهنگی در مورد حق آموزش نادیده گرفته شود.

وزارت آموزش و پرورش بارها اعلام کرده است که ظرفیت برگزاری امتحانات نهایی را ندارد و این ساختارها هنوز در اختیار وزارت آموزش و پرورش نیست. قانون جدید کنکور می تواند مافیای کنکور را تقویت کند و طبقات متوسط ​​و اقشار ضعیف جامعه متضرر شوند و در نهایت نتیجه قانون به نفع دهک های بالا باشد و در حال حاضر بسیاری از دانش آموزان دهک های بالا قبول می شوند. در زمینه های بالا به شورای مرکزی تغییر فرهنگی هم هشدار دادیم که اگر مصوبه را پس نگیرند، مجلس طرحی برای احقاق حقوق دانشجویان ورودی تهیه خواهد کرد.

مشاور کنکور کیست و چه تاثیری بر آنتونی رابینز می گذارد؟

انتهای پیام

کد نظر: ۲۷۲۹۶۳ زمان نظر دادن: ۱۳:۱۳