اضطراب تغذیه کودک – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


تغذیه محدود با شیر مادر عواقب جبران ناپذیری دارد ، اگرچه از اهمیت آن بسیار آگاه است ، اما برخی از مادران هنوز به دلایل مختلف از این امر و نازایی به دلایل مختلف بی خبرند.

در کنار اهمیت تغذیه با شیر مادر ، کاهش وزن و سوء تغذیه و همچنین چاقی و چاقی ، اصلی ترین دغدغه متخصصان تغذیه کودکان ، به ویژه در خانواده های با تحصیلات بالا است.

موضوع کاهش وزن و سوءتغذیه (سوء تعبیرهای والدین ، ​​به ویژه مادران) بسیار گسترده است ، غافل از اینکه نیازهای تغذیه ای کودکان با نیازهای بزرگسالان متفاوت است و کانتادا جمعیت بزرگسال به سوء تغذیه و کودکان توسعه نیافته کمک می کند این می تواند بر تمام مراحل زندگی او تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال ، ما به بزرگسالان توصیه می کنیم غذاهای کم چرب و کم کالری بخورند ، اما کودکان برای جلوگیری از سوء تغذیه و اختلالات رشدی هنگام بزرگ شدن نیاز به خوردن غذاها ، به ویژه شیر پرچرب دارند.

سوء تغذیه در دوران کودکی می تواند منجر به کمبود ویتامین A ، کمبود ویتامین D ، روی و سلنیوم شود که در سالهای اخیر در کودکان مایه تاسف است و می تواند بر سطح هوش آنها و عملکرد بعدی آنها تأثیر بگذارد. بنابراین ، کودکانی که در مراحل مختلف رشد (دو سال ، پیش دبستانی و پیش از بلوغ) نمودار رشد طبیعی ندارند ، باید تحت نظر پزشک باشند و به تغذیه آنها توجه بیشتری شود ، در حالی که مکمل ها نباید روی کاغذ استفاده شوند. بدون پزشک

خانواده ها ، به ویژه مادران تحصیل کرده ، باید توجه داشته باشند که تغذیه سالم در مراحل مختلف رشد و در گروه های مختلف فرهنگی متفاوت است و غذاهای کم چرب و کم کالری برای کودکان توصیه نمی شود و تغذیه توصیه نمی شود. دوران کودکی هرگز نباید باید برای پیشگیری استفاده شود باید محدود شود ، اما بهتر است با اصلاح شیوه زندگی در مراحل مختلف رشد و ورزش به عنوان یک برنامه روزانه ، از بیماریهای بزرگسالان جلوگیری کرد.

علاوه بر این ، رفتارهای سوء تغذیه برخی از کودکان منجر به سوء تغذیه می شود که ناشی از تمایل والدین ، ​​به ویژه مادران ، به تغذیه فرزندانشان است که منجر به چنین واکنش هایی از سوی نوزاد می شود.

گاهی اوقات چاقی و اضافه وزن در کودکان بین دو تا هفت سال دیده می شود که باید برای آزمایش های لازم بررسی شوند تا در صورت نیاز به درمان ، اقدامات درمانی لازم انجام شود. زمان و مشکلاتی مانند فشار خون بالا ، بیماری قلبی. دیابت و کوتاهی قد و کندی رشد.

بنابراین ، برای نمودار رشد طبیعی کودکان از یک سال تا پنج سال ، رژیم غذایی روزانه آنها باید شامل همه گروه های اصلی غذایی (شامل نان و غلات ، میوه ها و سبزیجات ، شیر و محصولات لبنی ، گوشت و جایگزین ها) و حداقل خوردن نوزاد باشد. پنج بار در روز

صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوشایند یا مختل کند. میان وعده ها همچنین وعده های کوچکی هستند که بین نوزادان بین دو وعده غذایی بزرگ سرو می شود. از آنجا که معده نوزاد کوچک است و به انرژی زیادی احتیاج دارد ، خوردن سه ماده غذایی ضروری نیاز او را برطرف نمی کند و باید توجه داشت که میان وعده ها نقش کمی در برآوردن نیازهای تغذیه ای نوزاد دارند و جایگزین وعده غذایی اصلی نمی شوند.

دفتر چاپ شده توسط دکتر روزنامه محمد صفریان قدس

دیدگاهتان را بنویسید