اصل سند اصلاحی باید با توجه به عرف، اعتقادات و شرایط کشور اجرا شود


شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ – ۰۷:۵۰

کریم حسینی

تهران (پانا) – نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در اجرای سند اصلاحات اساسی باید به سنت ها، باورها و آداب و رسوم در کشور توجه شود، گفت: حوزه با نگاه علمی و استفاده از تجربیات موفق

سید کریم حسینی در گفت و گو با پانا در خصوص سیاست های ملی برنامه هفتم توسعه گفت: برای موفقیت دولت در همه عرصه ها حوزه آموزش و پرورش زیربنا است. موفقیت با تاخیر، به دلیل عدم آموزش و آموزش اضطراری.”

وی افزود: امروزه موسسات آموزشی در شرایط مختلف وجود دارند اما در برخی حوزه ها آموزش و پرورش در حوزه هایی که باید موثر باشد و نتایج لازم برای پیشرفت و توسعه کشور قابل مشاهده نیست. موفقیت برنامه های دولت و خواسته مردم برآورده نشد.»

نماینده مردم اهواز در شورای اسلامی گفت: بنابراین حوزه آموزش باید در برنامه هفتم محور اصلی باشد، آموزش و پرورش باید پژوهش محور باشد، حوزه پژوهشی باید تقویت شود اما چون وجود دارد. زمانی برای آزمون و خطا در کشور نیست، باید به سراغ تحقیقات کاربردی رفت تا موفقیت و اجرای پروژه ها را مشاهده کرد و فرصت آموزش انواع کارها را داشت.

حسینی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جمع یونسکو گفت: ممکن است قوانین بین المللی در برخی کشورها موفق بوده باشد. اگر بخواهیم متن تحول بنیادین در آموزش و پرورش را اجرایی کنیم باید به آداب و رسوم، اعتقادات و سنت های کشور توجه جدی داشته باشیم. بر اساس نیاز کشور و اطلاعات موجود در جامعه، این ماده باید اجرایی شود. البته سایت باید با نگاه علمی و استفاده از تجربه موفق انجام شود.