اسکوچیچ چپ؛ اعتبار کی روش نیز تایید نشد


دوشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ – ۱۹:۵۶

راهنمای ساخت و تولید بادان

تهران (پانا) – طبق اعلام کمیته فنی فدراسیون فوتبال، دراگان اسکوچیچ صلاحیت فنی لازم برای حضور در زمین تیم فوتبال ایران در جام جهانی را ندارد.

به گزارش خبرآنلاین؛ بر اساس تصمیم کمیته فنی فدراسیون فوتبال ایران، دراگان اسکوچیچ فاقد صلاحیت فنی لازم برای هدایت تیم فوتبال ایران است.

ابراهیم قاسم پور سخنگوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال در جلسه امروز (دوشنبه) این کمیته بیان کرد: هم خبر خوب داریم و هم خبر بد. تصمیمات گرفته شد، قوانین کلی توسط فدراسیون ابلاغ شد. جدایی اسکوچیچ تایید شد و کمیته فنی انتصاب او و گزینه های در نظر گرفته شده را تایید نکرد. ما گزینه های زیر را مطرح کردیم و آنها را در کنفرانس اعلام کردیم. ما هنوز به تصمیمی نرسیده ایم و نام ها فقط حدس و گمان هستند. در این جلسه این موارد مطرح شد اما کمیته فنی تصمیم گرفت گزینه های خود را اعلام کند. به آقای گفته شد. مجدی، محصص و استیلی در ویدیو با نظر تمامی اعضای کمیته فنی.

وی درباره حضور کی روش در انتخابی کمیته فنی توضیح داد: کمیته فنی هنوز انتصاب او را تایید نکرده است.

قاسم پور درباره زمان مناسب برای اخراج اسکوچیچ گفت: تصمیم گرفته شد و مذاکره شد. این رای تصمیم کمیته فنی بود و با حضور اسکوچیچ تا حد زیادی با آن مخالفت شد.

وی ادامه داد: من از ابتدا به انتخاب اسکوچیچ اعتراض کردم، در میانه راه مخالفت کردم و الان هم مخالفم اما فقط به این دلیل که زمان گذشته است. به جایی رسیدیم که حضور اسکوچیچ نتوانست کمکی به تیم ملی کند و من که نگران زمان بودم و معتقد بودم زمان ترک اسکوچیچ فرا نرسیده است، با جدایی اسکوچیچ موافقت کردم. من یک مدیر اجرایی پیشرو در مسائل مالی نیستم، برای ما مهم نیست. او می خواهد آنها یک دلار یا یک میلیارد دلار بگیرند.

سخنگوی کمیته فنی اسفا گفت: در صورت تصمیم گیری برای ورود معلم جدید، این گروه به فکر تامین منابع مالی خود خواهد بود. ما تحت هیچ فشاری این تصمیم را نگرفتیم، اما قطعاً به این نتیجه رسیدیم که اسکوچیچ دیگر نمی تواند به ما کمک کند. مجدی عضو کمیته فنی و رئیس همایش فوتبال است. ما به عنوان کمیته فنی زمانی که از سوی فدراسیون منتشر شد، نظرات خود را اعلام کردیم. ما به تصمیمی رسیده ایم، اما باید توسط سخنگوی فدراسیون فوتبال خوانده شود. شاید تصمیم ما تغییر کند.

قاسم پور در مورد اینکه چه احترامی باید به اسکوچیچ شود، گفت: فکر نمی‌کنم به اسکوچیچ توهین شود و دلیل آن به نفع کشور و تیم ملی بوده است. اگر قاسم پور نمی تواند کمک کند، باید برود. نظر کمیته فنی این است که همه اعضا نظر و بحثی دارند که می توانند آن را نیز تغییر دهند.