استفاده مؤثر از مجازات های جایگزین حبس، کاهش آسیب های اجتماعی است


یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ – ۱۳:۵۷

کلیسای نابغه

تهران (پانا) – رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: اتخاذ رویکرد اصلاحی فرصت بهتری برای مدیریت و کاهش آسیب‌های اجتماعی که برخی از آسیب‌های اجتماعی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، خواهد داشت.

نرگس مدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در هفتاد و سومین جلسه شورا ضمن گرامیداشت هفته عدالت و تجلیل از شاهدان هفتم تیر گفت: رستگاری خوبی است.

وی ادامه داد: تحقیقات نشان می‌دهد که علاوه بر اقداماتی که باید بر پیشگیری از وقوع جرم متمرکز شود، اجرای عدالت قصاص و مجازات‌های جایگزین حبس برای برخی جرایم و جرایم، در صورت گسترش فعالیت‌های اجتماعی می‌تواند منجر به کاهش تأثیر گسترده فرهنگی و اجتماعی جرم

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تقدیر کرد: این رویکرد در شهر تهران می تواند فرصتی برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی مرتبط با جرایم خاص و همچنین اقدامات پیشگیرانه با کمک سایر دستگاه ها و ابزارها فراهم کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران طی سوالی از دادستان کل کشور که در این جلسه شورا صحبت کرد، گفت: سوال من در مورد سکوها است که آیا امروز رقابتی بین آنها ایجاد می شود، دلیل این امر بسیار مهم است. نظارت بر آنها، نظارت بر عملکرد آنها، نحوه انتشار، فیلم ها و نظرات آنها و غیره، و دفتر بررسی رسانه ها کیست؟ کدام منطقه متعلق به وزارت رهبری، صدا و سیما است و قانون کار را برای این منظور تنظیم می کند؟