استرس چقدر برای کبد مضر است؟


    ಕಾನ್ ರಾರ್ತ್ತಿಕ್ತಿಕ್ತಿಕ್ ಕಾದ್ತ್ಯು

تهران (پانا) – استرس، اضطراب و عصبانیت می تواند همه را درگیر کند، اما گاهی اوقات برخی از اعضای بدن را درگیر می کند که کبد یکی از این اندام ها است.

به گزارش نمناک، استرس واکنش روحی و جسمی به تجربیات زندگی است که می تواند به سلامتی شما آسیب جدی وارد کند. استرس اکسیداتیو تاثیر قابل توجهی بر بیماری کبد چرب دارد. هنگامی که کبد چرب می شود، افزایش قابل توجهی در سطح لیپید در کبد ایجاد می شود و در نتیجه استرس اکسیداتیو ایجاد می شود و تعداد گونه های فعال اکسیژن در کبد چرب افزایش و کاهش می یابد. میتوکندری نیز در چنین شرایطی به درستی کار نمی کند که می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. اطلاعات بیشتر در مورد اثرات استرس بر کبد در زیر ارائه شده است.

استرس چگونه بر سلامت کبد تأثیر می گذارد؟

مطالعات اخیر نشان می دهد که وقتی افراد استرس دارند، سلول های کشنده طبیعی در کبد افزایش می یابد و در برخی موارد سلول های کبد می میرند و بیماری کبد افزایش می یابد.

تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که بخشی از مغز که کبد را کنترل می‌کند می‌تواند جریان خون را حتی در شرایط استرس ضعیف کند، که می‌تواند منجر به آسیب کبدی شود. فعل و انفعالات بین استرس و کبد به طور کامل مورد مطالعه قرار نگرفته است، اما آنچه شناخته شده است این است که استرس می تواند تأثیر منفی بر کبد داشته باشد و عملکرد کبد را کاهش دهد.

ممکن است التهاب کبد رخ دهد. یک عصب خاص به نام عصب واگ از مغز به کبد می‌رود و می‌توان آن را با درمان ضد استرس، معمولاً از طریق هیپنوتیزم، دارو، یا طب سوزنی درمان کرد یا اثرات منفی استرس بر کبد را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

مواردی که مشکل ایجاد می کند این موارد هستند.

ترس

مبارزه کردن

کمبود زمان

مشکلات مالی

مرگ عزیزان

بیکار

کاهش اعتماد به نفس

افسردگی و افکار منفی

اثرات منفی استرس

استرس بیش از حد می تواند باعث بیماری های زیر شود:

بیماری قلبی

مجازات

مشکلات تنفسی

سر

آگوه

انقباضات عضلانی

ضعف سیستم ایمنی بدن

راهی برای مدیریت و از بین بردن استرس است

ورزش ها

استفاده اضافی

رفتن

استفاده از عطر

موسیقی گوش کن

استفاده از چای گیاهی

مطالعه

کاهش میزان قهوه مصرفی

به کلاس های یوگا بروید

گذراندن وقت با خانواده و دوستان

انجام بهترین کار

یاد خدا و نماز