اسامی روزهای هفته هنر اعلام شد


اسامی روزهای هفته هنر اعلام شد

هفته صنایع دستی از فردا جمعه ۴ خرداد آغاز می شود و در این زمان اسامی روزهای هفته صنایع دستی اعلام شده است.

بر اساس گزارش ها لونی به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ،فرهنگ،گردشگری و صنایع دستی، جمعه ۱۹ خردادماه روز جهانی کارگر است و اوایل هفته جاری به «صنایع دستی جایگزین نفت» تغییر نام داد.

دومین روز از هفته صنایع دستی در ۲۱ خرداد با عنوان «صنایع دستی، آموزش، زنان، کودکان و تجربه فرهنگی» و سومین روز در ۲۲ خرداد ماه به نام «صنایع دستی، صنایع زنده، امضا، کاربرد و تزئینات» نامگذاری شده است. تاریخ”.

همچنین چهارمین روز این هفته در ۳ خرداد با نام «صنایع دستی، تحول، ارزش آفرینی و آموزش-علم»، پنجمین روز از ۲۴ خرداد ماه با نام «صنایع دستی، روشنگری، طراحی، کیفیت و بهره وری» و خرداد ماه نامگذاری شده است. ۲۵ روز ششم این هفته است که «گردشگری خلاق، شهرها و دهکده های صنایع دستی جهان» نام دارد.

هفته صنایع دستی با عنوان «صنایع دستی و هنرهای سنتی، پاسدار هویت هزاران ساله ایرانی-اسلامی» در آخرین روز خود که مصادف با بیست و ششمین روز خرداد ماه است به پایان می رسد.

شایان ذکر است صنایع دستی یا صنایع دستی نوعی کار است که در آن اشیاء تزیینی به سادگی با استفاده از دست های ساده یا نرم ساخته و کار می شود.

بر اساس اعلام سازمان صنایع دستی، ۳۷۰ اثر هنری در ایران در ۲۴ دسته قرار می گیرند.

از جمله آثار هنری مورد توجه کشور در جهان می‌توان به قالیچه‌های نقاشی دستی اشاره کرد که نماد قدرت فرهنگی و هنری ایران در جهان است.

مشگین شهر در تابستان ۱۴۰۱ میزبان نمایشگاه ملی هنر است

انتهای پیام/

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن