از توانایی دانش‌آموزان برای شناسایی افرادی که صحبت نمی‌کنند استفاده کنید


مسئول طرح سوادآموزی با پانا صحبت کرد

دوشنبه ۶ ژوئیه ۱۴۰۱ – ۱۰ شب.

بازار سوغات سوتان

تهران (پانا) – رئیس نهضت ملی، شناسایی افراد بی زبان با استفاده از مشارکت دانش آموزان را از مهم ترین سیاست ها و فعالیت های این نهاد در سال جاری عنوان کرد.

علیرضا عبدی در گفت‌وگو با پانا درباره سیاست‌ها و فعالیت‌های سازمان نهضت سوادآموزی در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: سیاست سازمان در سال جدید جنبه‌های زیادی دارد؛ راهبرد اصلی ما احیای و عملکرد صحیح شوراهای سوادآموزی استان‌ها است. “

وی افزود: جلسات شورای مرکزی حمایت از قلم باید با جدیت پیگیری شود و شورای استانی ارتقای قلم در ایالت ها به این شکل تشکیل شود تا بتوانیم برای رفع مشکل کمبود کتاب راه حل پیدا کنیم. ارتباطات در ایالت زمانی که سیستم های سوادآموزی ایالت ها مورد بررسی قرار می گیرند.

عبدی ادامه داد: بخشی از سیاست‌های دیگر جنبش در سال جاری، استفاده از نیروی انسانی، حلقه‌های میانی و استفاده از نیروهای جهادی، خانواده‌ها و دانشجویان برای ایجاد تحول و شناسایی و جذب ناآگاهان و آموزش آنان است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی درباره نحوه شناسایی جاهلان گفت: برنامه امسال سازمان برای شناسایی جاهلان، استفاده از ظرفیت دانش آموزان تحت سند تحول بنیادین دانش و شناسایی اقدام ملی برای این دانش آموزان است. برای شناسایی افراد ناآگاه.”

وی افزود: دانش آموزان نیز از آموزش بهره مند خواهند شد. اگر بتوانیم به توانایی دانش‌آموزان توجه دقیق داشته باشیم، می‌توانیم صلاحیت افراد غیر متکلم را در سطح کشور ارتقا دهیم. از آنجایی که ما حدود ۱۴ میلیون دانش آموز داریم، از این مزیت بهره مند خواهد شد.»