ارائه گزارش کمیسیون اجرایی مدیریت سیلاب شهر تهران در صحن شورا ضروری است.


یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۱:۰۸

نشست شهر تهران

تهران (پانا) – یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم ارائه گزارش کمیسیون مدیریت سیلاب تهران تاکید کرد.

زهرا شمس احسان صبح امروز (یکشنبه) در هشتاد و دومین جلسه شورا در پیامی درگذشت جمعی از هموطنانمان را در فاجعه سیل اخیر تسلیت گفت: از تلاش شبانه روزی قدردانی می کنم. نیروهای امدادی در کمک رسانی به مردم تهران.

وی گفت: در سال ۱۳۸۷ تفاهم نامه همکاری بین شهر تهران و وزارت نیرو با هدف «ایجاد هماهنگی و وحدت کار در روند حفاظت در رودخانه ها و آبراه ها و هماهنگی در مدیریت کارآمد سیلاب ها در کشور» منعقد شد. تهران» و گفت. : به منظور ایجاد وحدت کار و ایجاد زمینه برای اجرای مفاد تفاهم نامه، مقرر شد «کمیسیون هماهنگی مدیریت سیلاب شهر تهران» تشکیل شود.

وی ادامه داد: تعیین اعضای کمیته اجرایی و اعتبارسنجی اولویت های کاری، ارزیابی و تصویب راهکارهای پیشنهادی کمیته اجرایی و ارائه گزارش منظم از نتایج اقدامات و فعالیت های انجام شده در چارچوب توافقنامه از جمله شرح فعالیت های کمیسیون فوق الذکر.

شمس احسان همچنین گفت: در ماده ۳ این موافقتنامه، تعهدات وزارت نیرو مبنی بر «انجام مطالعات حریم سیلاب و تعیین حریم مسیل ها و آبراهه های شهر تهران» آمده است. ضمناً در قسمت چهارم کار شهر تهران «مطالعات مدیریت رودخانه‌ها و آبراه‌های تهران و به‌روزرسانی طرح جامع جمع‌آوری و مدیریت آب خام در تهران» آمده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در ماده ۵، ارتباط مشترکی در خصوص «همکاری در انجام بررسی سیلاب، تعیین حریم مسیل ها و مرزها، همکاری در روند آزادسازی بستر سیلاب ها وجود دارد. رودخانه و مرزها، تبادل داده ها و اطلاعات فنی از جمله شناسایی و موقعیت یابی جاده های متروکه نامگذاری شد.

وی گفت: با توجه به اینکه ۱۴ سال از پایان این قرارداد می گذرد، از شهردار تهران می خواهم با ارائه گزارش تفصیلی از اقدامات و نتایج اقدامات انجام شده در این مجوز به شورا، جلسات کمیسیون به طور منظم برگزار شود. بتوانند سیلاب های شهر تهران را کنترل کنند.