«ادواردو آنیلی» در حوزه هنری؛ عکس متفکرانه ای است


خبر در دسترس نیست

تهران (پانا) – ابوالفضل اشراب، کارگردان درام «ادواردو» می‌گوید مطمئن نبوده که این مرد چگونه با او در اینستاگرام آشنا شده، اما سعی کرده آن عکس را با ایده‌ها و اسناد فاش کند.

نشست خبری نمایش «ادواردو» نوشته راحیل سرهنگی و کارگردان ابوالفضل اشراب صبح امروز با حضور عوامل و هنرمندان این نمایش در سالن کنسرت طاهره صفارزاده برگزار شد.

ابوالفضل اشراب در بخشی از این نشست به بیان روند تولید نمایشنامه «ادواردو» پرداخت و گفت: از یک سال و نیم پیش وارد طراحی اولیه این نمایش شدیم و دوباره از مقاله تا مراحل تحقیق و پژوهش نوشتیم. “

وی افزود: از اوایل بهمن ماه تمرینات را آغاز کردیم و از تیرماه فعالیت های عمومی را آغاز کردیم. اولین طرح را به خانم دادم. سرهنگ، در ابتدا نمی دانستیم ادواردو چه شکلی است، اما در عرض چند ماه متوجه شدیم که بازیگران در این وضعیت قرار دارند.

راشل کلنل، نویسنده نمایشنامه ادواردو ادامه داد: روزی که آقای اشراب پروژه ادواردو را به من ارائه کرد، من با افکار و ایده های ادواردو آشنا شدم و ما هم همین ایده را داشتیم.

او گفت: «جامعه ما باید متفکر و متفکر باشد و من می‌خواهم خودم را به مخاطبانم بیان کنم.

کالج در بخشی دیگر از سخنان خود درباره عدم آگاهی کامل وی از زندگی ادواردو گفت: یک سال و نیم پیش با این موضوع آشنا شدیم، مقالات زیادی خواندیم و دیدیم که مستندهایی برای این رشته ساخته شده است. البته فیلمنامه ۱۰۰ درصد مستند نیست و ایده کارگردان برای دراماتیک شدن کار اضافه شده است.

در ادامه جلسه، اشراب با بیان اینکه هنر ادواردو در ایران برای ساخت فیلم و تئاترهای دیگر کم است، گفت: «اگر فیلمی در این باره ساخته شود، این یک کنوانسیون است. خوشحالم چون فعالیت های زیادی وجود دارد. شکارچیان در ایران.” من ادواردو را در جستجوهای آنلاین خود ملاقات کردم. بسیاری از آنها مسلمان شدند، اما ادواردو پیشینه و خانواده و سبک زندگی متفاوتی داشت.

اشراب در ادامه سخنان خود به نقل قول خود خطاب به محمدحسن قدیری ابیانه درباره ادواردو پرداخت و گفت: با آقای قدیری ابیانه در فضای مجازی گفتگوی کوتاهی داشتیم. مقاله را برایشان فرستادم، اما ظاهراً فرصت خواندن آن را نداشتم. بله، برخی منابع را بررسی کردیم

اشراب در پاسخ به این سوال که آیا نمایشنامه «ادواردو» توسط یک شرکت خصوصی منتشر و حمایت مالی شده است یا خیر، گفت: نمایش را برای جشنواره مرداد ضبط کردیم، ابتدا تایید نشد، سپس مقاله را بازنویسی می کنیم. سپس دوستان حوزه هنری اعلام کردند که برای کار این نمایش از ما حمایت می کنند.

در این بخش از جلسه، کالج جشن گرفت: در این نمایشنامه، ما به افکار و ایده های ادواردو توجه زیادی داریم.

در ادامه این نشست امیرحسین انصافی یکی از بازیگران نمایش و کار ادواردو درباره این اثر و کارش گفت: من نقش ادواردو در این نمایش هستم. من قبلا ادواردو را نمی شناختم. من با منابع زیادی آشنا شدم. مهمترین چیز در مقاله آزادی و عقل سلیم ادواردو است. پرتره ای از ادواردو روی صحنه دیده می شود و بخشی از اجرای فانتزی است. البته در بازی و کار با شخصیت ادواردو سعی کردیم سبک و تخیل او را به تصویر بکشیم.

رضا معراجی دیگر بازیگر درام «ادواردو» گفت: برای این کار کلی تحت فشار قرار گرفت. ارشاد با متن این اثر موافق نبود و با بررسی آنها عنوان کردند که من چیزی از متن متوجه نشدم. این موضوع همه جا مطرح شد، اما در کشور ما درباره شخصیت ادواردو کم گفته می شود.