احتمال وجود آنفولانزا در هفته های آینده وجود دارد


احتمال وجود آنفولانزا در هفته های آینده وجود دارد


به گزارش ایلنا، حمیدرضا جماعتی درباره هفتاد و هفتمین جلسه کمیته علمی کشوری کرونا، گفت: در این جلسه وضعیت جدید کرونا در جهان و ایران مورد ارزیابی قرار گرفت. در برخی از کشورها مانند آمریکا، آلمان، سنگاپور، بنگلادش و هند، موارد ابتلا به کرونا در حال افزایش است و برخی از انواع آن در حال گسترش است.


وی افزود: در گذشته گریدهای BA4 بسیاری در برخی کشورها مانند آمریکا و آلمان وجود داشت که اکنون در بسیاری از کشورها با BA5 جایگزین شده است. نوع جدید BA4.6 در ایالات متحده افزایش یافته و ۱۳.۶ مورد مربوط به این دسته جدید شناسایی شده است.


دبیر کمیته علمی کشور گفت: انواع جدیدی از BF7 و XBB اخیراً کشف شده است، مانند BF7 در آمریکا و XBB در سنگاپور، بنگلادش و هند و برخی کارشناسان معتقدند با شناسایی این دسته‌ها، کرونا به سمت تیپ SARS COVID یک یا سه.


جماعتی درباره شناسایی موارد جدید کرونا یادآور شد: خوشبختانه به دلیل بالا بودن میزان واکسیناسیون در اکثر کشورها به ویژه آمریکا، سنگاپور، بنگلادش و هند علیرغم افزایش موارد ابتلا به امیکرون، این خطر همچنان پایین است. به عنوان مثال در سنگاپور در یک روز ۹ هزار نفر، موارد جدید ویروس کرونا در یک روز و میزان مرگ و میر دو نفر است.


وی تصریح کرد: میزان وحشی گری کاهش یافته و میزان مرگ و میر ارقام و علف های جدید به دلیل صید زیاد و از سوی دیگر به دلیل میزان بالای بیماری مردم از بیماری و واکسن افزایش یافته است. ، بیماری بیماری. همچنین تعداد کمی از بیماران کووید-۱۹ وجود دارد


دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: طبق تحقیقات و پیش‌بینی‌ها، انواعی مانند BQ1، BQ1.1، BQ1.3 و XBB ممکن است در فصل سرما و زمستان به سرعت گسترش یافته و تغییر کنند. . این گونه ها بسیار مسری هستند اما به ندرت کشنده هستند. یکی از ویژگی های این موارد این است که اگرچه علائم کمی دارند و علائمی ندارند، اما ممکن است بعداً باعث مشکلات قلبی، ریوی، ریوی و استخوانی، عضلانی و دیابت شوند.


جماعتی با بیان اینکه واکسیناسیون در کشور مناسب بوده است، گفت: میزان سومین دوره واکسیناسیون کرونا در کشورمان در هفته جاری نسبت به وضعیت دنیا بهتر شده است.


وی در خصوص آغاز فصل پاییز و بازگشایی مدارس گفت: روند ابتلا به آنفولانزا رو به افزایش است. طی چند روز گذشته در یک ارزیابی ساده از ۱۰۰ نمونه آزمایشگاهی از بخش مراقبت‌های ویژه، ۳۹ مورد آنفلوآنزا گزارش شد که هشدار احتمالی آنفولانزا در هفته‌ها و ماه‌های آینده است.


کمیته علمی ملی کرونا گفت: حرف ما در شرایط کنونی حفظ شرایط بهداشتی به ویژه در مناطق بسته، مکان‌های شلوغ، مراکز آموزشی و حمل‌ونقل عمومی، مردم برای پیشگیری از آنفولانزا است. مهمترین پروتکل بهداشتی در این زمان استفاده از ماسک است، اما شستن دست ها و فاصله گذاری فیزیکی نیز مهم است.


جماعتی با بیان اینکه واکسیناسیون آنفولانزا تاثیر بسزایی در کاهش بستری شدن و عوارض دارد، افزود: صحبت از کودکان، افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای، سالمندان و افراد در حال تردد بالای ۶۵ سال از جمله افراد شاغل در حرفه های پزشکی و بهداشتی است. ، واکسن آنفولانزا بزنید.


وی به علائم آنفولانزا و کرونا در بیماران اشاره کرد و تاکید کرد: توصیه ما این است که کادر درمانی پس از بررسی علائم و تصمیم گیری صحیح آزمایشات بیماری را تجویز کرده و تشخیص دهند که بیماری فرد به دلیل درمان آنفولانزا یا کرونا است. دو بیماری بسیار متفاوت از یکدیگر هستند و در صورت بروز مشکل جدی نیاز به درمان خاصی است.


کمیته علمی کشوری کرونا یادآور شد: پزشکان و متخصصان باید با توجه به فصل سرما و تعداد بالای عفونت‌های ویروسی از جمله آنفولانزا از تجویز غیرضروری آنتی‌بیوتیک‌ها به‌ویژه آزیترومایسین خودداری کنند، زیرا آنتی‌بیوتیک‌ها در بهبود وضعیت سلامت بدن مفید هستند. دوره بیماری از سوی دیگر، این نسخه و رژیم غذایی با آنتی بیوتیک ها و عوارض خاصی همراه نیست.


انتهای پیام/