اجرای دیوارکشی اطراف محوطه باستانی خاله کوه تاکستان


اجرای دیوارکشی اطراف محوطه باستانی خاله کوه تاکستان

رهبر میراث قزوین از اجرای دیوارکشی اطراف محوطه باستانی خاله کوه تاکستان خبر داد.

گزارش کردن گلو به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین، احسان نورانی روز سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ این مطلب را به اشتراک گذاشت و گفت: هدف از اجرای این طرح ایجاد ایمنی و جلوگیری از ورود است. تعداد زیادی از مردم، اقدامات حفاظتی و مدیریت محوطه باستانی خالکوه برای ایجاد مکان موزه اجرا می شود.

در میراث دوم قزوین نیز آمده است: «دیوارکاری در ضلع جنوبی منتهی به خیابان محله بدون دیوار ادامه دارد، در ضلع شرقی دیوارها کوتاه است یا تقسیم با همسایگان در این منطقه تا ارتفاع ۳ متر. ، و برای همه اعتبار داشته باشد محل اجرا شده است.”

نورانی با بیان اینکه این پروژه با ۴ میلیارد ریال بدهی زیر نظر اداره فنی و باستان شناسی این اداره کل اجرا می شود، گفت: محوطه باستانی خالکوه در شهرستان تاکستان و محدوده شهرستان تاکستان واقع شده است. ۵ هکتار یکی از مهم ترین محوطه های باستانی دشت قزوین با هدف انتشار محوطه های معماری و نهشته های باستانی برای ایجاد محوطه ساختمانی از کالاهای این منطقه و اجرای طرح حفاظتی انجام شده است. و امنیت اقدامات لازم برای دستیابی به این هدف در دستور کار اداره کل قرار دارد.

همچنین در بخش هنر و صنایع دستی بخوانید:

شواهدی از فعالیت صنعتی متالورژی در شهداد

آغاز فصل پنجم کاوش های باستان شناسی شهر باستانی اوجان است.

کشف کانال آب در روستای زیرزمینی بافت باستانی ابرکوه

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین