اثرات قرص دوفامد برای نارسایی تخمدان و بهبود باروری زنان – نعنا


سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS بی حالی تخمدان یکی از علل اصلی ناباروری زنان شناخته شده است که شامل ۲۰ تا ۲۵ درصد موارد مرتبط است. برای کنترل این عارضه انواع داروها از جمله قرص و مکمل تجویز می شود از جمله قرص دوفامد برای نارسایی تخمدان. اگر پزشک خانواده این قرص را برای شما تجویز کرده است، می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم در مورد دارو را به دست آورید.

اما قبل از شروع، توصیه می کنیم وضعیت فعلی خود را بررسی کنید. پاسخ به چند سوال ساده در مورد وضعیت فعلی شما می تواند در صورت بروز مشکلات کمک کند تلاش برای بچه دار شدن برای داشتن بارداری موفق قدم های درست بردارید.

تحلیل روندها

نکاتی در مورد سندرم تخمدان پلی کیستیک

فراموش نکنید که این بیماری برای هر فردی علائم متفاوتی دارد اما ترکیب علائم اصلی به طور مستقیم بر باروری زن تاثیر می گذارد.

بی حالی تخمدان باعث عدم تعادل هورمونی می شود که بر وضعیت جنین تأثیر می گذارد و در بدترین حالت ممکن است جنین بمیرد. خوشبختانه به لطف بسیاری از مطالعات و آزمایشات مشخص شد که می توانید از انواع ویتامین ها و مکمل ها از جمله قرص ها از جمله قرص دوفامد برای بی حالی تخمدان کمک بگیرید، این عدم تعادل هورمونی باعث افزایش احتمال تخمک گذاری می شود. افزایش باروری زنان برای متوقف کردن

شاید بهتر باشد در مورد تبلت های Dofamed بدانید.

معرفی قرص دوفامد برای نارسایی تخمدان

DOFAMED (قرص های پروژسترون) حاوی ترکیبی به نام Dydrogesterone است. خوب است بدانید که این ترکیب یک هورمون مصنوعی است که شباهت زیادی به هورمون پروژسترونی دارد که بدن مستقیماً تولید می کند.

وقتی این قرص برای شما تجویز می شود به این معنی است که سطح هورمون پروژسترون در خون شما پایین است و برای درمان بیماری های ناشی از کمبود یا کمبود این هورمون باید آن را مصرف کنید.

خوب است بدانیم

از قرص دوفامد برای بیکاری تخمدان، کنترل و درمان اختلالات قاعدگی، کاهش دردهای قاعدگی، کنترل PMS، کنترل خونریزی رحم و همچنین درمان اندومتریوز و گاهی برای بهبود باروری زنان استفاده می شود. باید اضافه کرد که این دارو به تنهایی یا همراه با هورمون استروژن استفاده می شود.

کاربرد قرص دوفامد چیست؟

کمبود یا کمبود هورمون پروژسترون

کاهش علائم و درمان آندومتریوز

رفتار قلدری به دلیل کمبود پروژسترون

کاهش علائم PCOS

کنترل چرخه قاعدگی

درمان عدم قاعدگی (آمنوره)

کاهش علائم PMS (سندرم پیش از قاعدگی).

پیشگیری یا پیشگیری از خونریزی شدید در زنان مبتلا به نارسایی تخمدان (قبل از قاعدگی، بعد از قاعدگی)

مکمل برای کمبود پروژسترون در دوران بارداری برای درمان خونریزی و خونریزی در دوران بارداری و همچنین برای جلوگیری از خطر سقط جنین (به ویژه در ماه های اول سه ماهه سوم)

درمان علائم پس از قاعدگی

نحوه مصرف قرص

حتما این قرص را زیر نظر یک متخصص مصرف کنید. بنابراین، اگر در مورد استفاده از آن مطمئن نیستید، لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. زیرا دوز قرص دوفامد با توجه به شرایطی که پزشک در شما معاینه می کند تجویز می شود.

در شروع درمان باید حداقل سالی یک بار برای معاینه و بررسی وضعیت به پزشک مراجعه کرد و در صورت لزوم سینه ها را آزمایش کرد. پاپ پانی برای شما آماده باشد

به خاطر داشته باشید که قرص دوفامد را برای نارسایی تخمدان همراه با آب مصرف کنید. اما لازم نیست نگران وعده غذایی بعدی یا وعده غذایی بعدی باشید، می توانید آن را با غذای اصلی یا بعد از آن مصرف کنید.

اگر بیش از یک قرص در روز برای شما تجویز می شود، باید عادات غذایی خود را کنترل کنید، به عنوان مثال، یک قرص را برای صبحانه و دومی را در عصر مصرف کنید. فراموش نکنید که لازم است مدت استفاده را رعایت کنید و در زمان مشخص شده تکرار کنید.

قرص Dofamed چگونه بر نارسایی تخمدان تاثیر می گذارد؟

همانطور که در بالا به شما گفتیم، این قرص برای جبران کمبود پروژسترون در بدن استفاده می شود. پروژسترون معمولاً از دوران بلوغ تا یائسگی در تخمدان ها ترشح می شود. دیدروژسترون یا هورمون مصنوعی پروژسترون به عنوان جایگزینی برای این هورمون اصلی عمل می کند.

قرص دوفامد برای نارسایی تخمدان باعث تحریک تخمک گذاری می شود.

قرص دوفامد برای نارسایی تخمدان باعث تحریک تخمک گذاری می شود.

خوب است بدانید که دو هورمون زنانه پروژسترون و استروژن باید در سطح متعادلی در خون شما باشند. بنابراین در کنار قرص دوفامد، متخصص داروهای استروژنی را نیز برای حفظ تعادل هورمونی تجویز می کند.

البته استروژن درمان موثری برای علائم پس از قاعدگی نیست و برخی از زنان ضخیم شدن پوشش داخلی رحم (آندومتر) را تجربه می کنند.

آیا مصرف قرص دوفامد عوارضی دارد؟

بله، مانند تمام داروها، عوارض جانبی را تجربه خواهید کرد که برای همه افراد دارای نقاط قوت و ضعف یکسان نیست. از عوارض رایج مصرف این قرص آگاه باشید:

انواع مختلف سردرد

حالت تهوع

درد خفیف در یک یا هر دو سینه

قرص های دوفامد عوارض جانبی کمتری دارند (یک نفر از هر ۱۰۰ نفر)

افزایش وزن

مشکلات پوستی مانند خارش شدید یا کهیر

غمگین

منحرف شده

استفراغ

کاهش سطح گلبول های قرمز

واکنش آلرژیک

احتباس آب در بدن

تورم قفسه سینه

خواب

افزایش اندازه تومورهای تحت کنترل هورمون پروژسترون

آیا هنگام مصرف دارو باید به پزشک مراجعه کنم؟

همانطور که در بالا گفتیم، شما باید حداقل سالی یک بار برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. اگر هر یک از شرایط زیر را دارید، باید فوراً از پزشک کمک بگیرید:

دشواری در تنفس یا داشتن یک واکنش آلرژیک مانند عفونت، اسهال یا خونریزی

تورم پوست صورت و گلو می تواند باعث مشکلات تنفسی شود.

مشکلات کبدی؛ زرد شدن پوست یا چشم ها، خستگی و درد شکم

من با تو صحبت میکنم

برای مدیریت و کاهش علائم نارسایی تخمدان می توان از داروها و مکمل های مختلف استفاده کرد. قرص دوفامد برای نارسایی تخمدان یکی از این گزینه هاست که پس از ارزیابی وضعیت شما توسط پزشک متخصص با یک جزء خاص تجویز می شود. مصرف این دارو به جبران کمبود پروژسترون در بدن و کاهش علائم بیماری کمک می کند.

منبع: cnyfertility