آیت الله رئیسی: ایجاد و تقویت روابط عربستان و ایران برای امنیت منطقه مفید است


سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ – ۰۰:۱۱

رئیس جمهور

تهران (پانا) – رئیس جمهور عراق پروژه ها و روش های عراق برای بهبود فضای همکاری بین کشورهای منطقه و عدم مداخله بیگانگان را برای تقویت یکپارچگی منطقه مفید دانست و گفت: ساختار و تقویت روابط عربستان و ایران نیاز به امنیت منطقه است.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی دوشنبه شب در دیدار با فواد حسین، وزیر امور عمرانی عراق، گفت: برقراری امنیت و ثبات در عراق تنها از طریق گفت و گو میان همه احزاب سیاسی این کشور محقق می شود. وی با توجه به قانون اساسی و شناخت ساختار دولت می تواند مشکلات مردم عراق را حل کند، گفت: پایگاه مرجع این پروژه بسیار کاربردی است.

رئیس جمهور با قدردانی از اظهارات دولت عراق در خصوص مسائل منطقه گفت: پروژه ها و تلاش های عراق برای بهبود ماهیت همکاری بین کشورهای منطقه بدون دخالت خارجی در تقویت همگرایی داخلی موثر نخواهد بود.

توصیف شده توسط دکتر. رئیسی مراحل پنج گانه گفت و گوی ایران و عربستان و میانجیگری عراق را مفید دانسته و با تاکید بر تکمیل توافقات قبلی، زمینه را برای ارتقای تعاملات فراهم می کند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی همچنین ایجاد و تقویت روابط عربستان و ایران را برای امنیت منطقه مفید دانست.

در این دیدار فواد حسین وزیر امور عمرانی عراق از حمایت ها و تلاش های مستمر جمهوری اسلامی ایران برای تامین ثبات و امنیت عراق و به سرانجام رساندن سیاست آفرینش قدردانی کرد. دولت جدید در این کشور و به منظور ادامه کار دولت عراق برای بهبود روابط ایران و عربستان سعودی جشن گرفته و گزارشی از این پروژه ارائه کرد.