آیت الله رئیسی از استانداران چه مطالبی داشت؟


چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۴:۴۹

سوششمین کیدیر مدیرون و روسای تعدیک و پوروش کیشور با حوزر ریسجمهوری

تهران (پانا) – رئیس جمهور راهبردهای نوشته شده توسط رهبر انقلاب اسلامی را نقشه راه دولت برای اداره کشور خواند و بر حق صیانت از امید و امانت آیوی به فرموده مقام معظم رهبری تاکید کرد. ، بزرگترین ضربه ایالت در سال گذشته.

آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی در نشست اعضای دولت و استانداران سراسر کشور ضمن قدردانی از محبت و محبت رهبر کبیر تحول در همایش حزب دولت به ایشان گفت: از مقام معظم رهبری. رهبر انقلاب اسلامی که در آن روز به دولت لطف و محبت کردند و با سخنان حکیمانه خود شوراها را راهنمایی کردند و راهبردهای سالهای آینده را تبیین کردند.

دکتر رئیسی با بیان اینکه اولویت حفظ امید و اعتماد مردم به دستورالعمل های کلان دولت است، گفت: امید و اعتماد ایجاد شده در مردم سرمایه ای برای دولت است، باید بر اساس تصمیمات موثر، پیگیری اقدامات، صداقت ارتقا یابد. . اخبار و ارتباط با مردم
رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت سرعت کار در کار دولت، گفت: سرعت کار یکی از مصادیق کار جهادی در دولت است که باید همواره به عنوان برنامه برای همه مدیران و افسران و ادارات مختلف در نظر گرفته شود. بدون تاخیر. یا بدون مواجهه رها شده است
دکتر رئیسی همچنین به وضعیت مسئولیت دولت مورد تاکید رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: از ابتدا تاکید داشتیم که دولت با زور یا بدون زور تصمیمات لازم را در تصمیم گیری اتخاذ کند. محیط کار از نظر عدالت بسیار جدی و اجرای تصمیمات است.
اهمیت کار دولت و لزوم وعده های دیگر موضوع اصلی سخنان رئیس جمهور در دیدار با استانداران کشور بود. آقای. افزایش تعهد دولت در وعده های خود نشانه مهمی از ارتقای امید و اعتماد در کشور است و اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا وعده ها، دو وعده و وعده و وعده بزرگ را در زمان مناسب پیگیری و محقق کنیم. و در زمان مناسب و اگر در جایی قولی اجرا شد و به دلایلی مشکلی پیش آمد برای مردم توضیح داده شود.
تمرکز بر مسائل اصلی به ویژه مسائل اقتصادی و ارتباط فرهنگی از دیگر توصیه های رهبر معظم انقلاب است که رئیس جمهور به آن اشاره کردند و گفتند: همه مسائل کشور مهم است اما بحث اقتصادی. از آنجایی که زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد، باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.” پیگیری کنید و آنچه انجام شد برای مردم توضیح دهید.
رئیس جمهور با تاکید بر تقویت ارتباطات در دستگاه های حاکمیتی به ویژه در دولت ها برای تبیین کار خوب و موثر دولت، گفت: روابط مردم دولت باید کار خود را انجام دهد و بتواند کار را تبیین کند. و دستاوردهای دولت در اینترنت و رسانه ها
دکتر رئیسی همچنین وحدت و یکپارچگی اعضای دولت را لازمه تحقق اهداف و برنامه های دولت دانست و به شوراها توصیه کرد: سیاست ها و برنامه های دولت را به درستی برای مردم شفاف سازی کنید. زمان مناسب، از تعارض و اقدامات و اطلاعات غیر ضروری خودداری کنید.
رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود بر ارتقای شاخص های اصلی اقتصاد از جمله مدیریت تورم، رشد اقتصادی، رشد سرمایه گذاری، رشد اشتغال، درآمد سرانه و کاهش فضای کلاس ها تاکید کرد و گفت: علاوه بر بانک مرکزی و اداره آمار در این زمینه مسئولیت دارند، کارگروهی در دفتر معاونت اقتصادی رئیس جمهور تشکیل می شود تا شاخص ها و آمارهای اقتصادی را با توجه به روش های صحیح آماری و علل و دلایل کاهش یا افزایش آن ها ارائه کند. در قالب گزارش کارشناسی
آیت الله رئیسی همچنین تمرکز بر تولید را یکی از توصیه های رهبر انقلاب به دولت برشمرد و گفت: استانداران باید موانع تولید را شناسایی و رفع کنند و به پیگیری و فعال سازی مدول های خروجی بسته یا بسته ادامه دهند. گاهی مشکل تعطیلی واحد تولیدی حل می شود و با طی مراحل ساده، عملکرد تولید و تولید آن فعال می شود.
رئیس جمهور همچنین بر لزوم حمایت از شبکه بانکی در احیای بخش‌های تولیدی کشور تاکید کرد و افزود: همچنین تاکید می‌کنم که در هر شرایطی نباید اجازه داد که بانک‌ها بخش‌های تولید را تعطیل کنند.
بحث ساخت و رفع تاخیر در تولید از دیگر موضوعات سخنان رئیس جمهور در این جلسه بود. آقای. رئیسی تامین مسکن مردم یکی از مشکلات اساسی دولت است و گفت: فرمانداران باید موضوع تامین مسکن و مدیریت اجاره بها را به صورت ویژه پیگیری کنند و منتظر دستور و مجوز از مرکز نباشند. در تصمیم گیری های خود در این زمینه.
احیای معادن و استفاده از اختیارات و منابع خداوند یکی دیگر از دلایلی است که رئیس جمهور بر آن تاکید کرد و افزود: معادن از گنجینه ها و ذخایر بزرگ کشور هستند، کارکردها و هزینه های اضافی زیادی دارند که اینطور نیست. لازم است. به دلایل زیادی از جمله مسائل زیست محیطی که قابل حل است، بسته می شود.
آیت الله رئیسی همچنین گفت: با گذشت یک سال از عمر دولت خوب نیست، همچنان شاهد تعلیق معادن برای کار هستیم. هیچ سازمان و سازمانی به هر دلیلی مجاز به جلوگیری از بهره برداری و استفاده از معادن نیست.
رئیس جمهور استفاده از توان دریا در اقتصاد به ویژه سواحل مکران را از اولویت های دولت دانست و بر لزوم فعال سازی و استفاده از اقتصاد دریا در کشورهای ساحلی کشور تاکید کرد.
در ادامه این جلسه رئیس جمهور به برخی از موضوعات مطرح شده از سوی استانداران از جمله تقسیم بندی، تامین نیروی انسانی خوب و تغییر، تفویض اختیار به استانداران، استفاده از مشاوره و مهارت های فکری و برنامه ریزی دولت ها در برنامه و مدیریت بودجه، ادغام مدیریت محصول، رهگیری و اجرای تفاهم نامه های استانی برای شروع دور دوم این گردشگری، تولید منابع، ساماندهی نظام پرداخت، هدایت سرمایه شرکت های بزرگ به سمت شکوفایی و رشد استان ها، فضاسازی به بخش خصوصی و تعاونی ها، ایجاد صندوق حقوق ملی و انتخاب مشاور برای مسائل زنان در ایالت ها و صدور دستور برای پیگیری و اجرای این موارد.