آیا نوشابه ها برای تعیین جنسیت خوب هستند؟ (مقایسه روشهای علمی و داخلی) – نعناع


مرحله تعیین جنسیت این یکی از هیجان انگیزترین قسمت های بارداری است که بسیاری از زوج ها دوست دارند قبل از تولد نوزاد آن را تجربه کنند. جالب است بدانید که روش های خانگی بسیار متفاوت و متفاوتی برای تعیین جنسیت نوزاد وجود دارد که استفاده از نوشابه برای تعیین جنسیت یکی از آنهاست. به نظر شما چه تکنیک های دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید برای سرگرمی آن ها را امتحان کنید؟!

اگر قصد بارداری دارید، بهتر است به ایده نعناع فکر کنید! ما یک سری سوالات در رابطه با موقعیت هایی که ممکن است با آن مواجه شوید ایجاد کرده ایم، پاسخ به آنها به شما کمک می کند تا با توجه به شرایطی که دارید، بارداری خود را برنامه ریزی کنید.

تحلیل روندها

آیا نوشابه در تعیین جنسیت نقش دارد؟

ممکن بودن فرهنگ خانه مطمئن شوید که دختر یا پسر دارید، این درست نیست. به گفته قدیمی ها، اگر مقداری از ادرار خود را در مقداری نوشابه حل کنید، آب نرم صدایی می دهد که نشان می دهد پسر به دنیا می آیید و اگر صدایی شنیده نشود، به این معنی است که منتظر دختر هستید. .

به گفته متخصصان، هیچ مبنای علمی در این فرآیند وجود ندارد و توصیه می کنند برای تعیین جنسیت نوزاد از این روش ها پیروی نکنید.

بهترین راه برای تعیین جنسیت چیست؟

سونوگرافی همیشه توسط متخصصان توصیه می شود. خوب است بدانید که ساختار ژنتیکی نوزاد در زمان لقاح، یعنی زمانی که اسپرم و تخمک به هم می رسند، مشخص می شود. البته خیلی از زوج ها بعداً به جنسیت نوزاد خود پی می برند و این زمان سونوگرافی از بدن نوزاد است.

مامای سونوی به زودی جنسیت را تعیین خواهد کرد هفته ۲۰ بارداری آنها همه قسمت های نوزاد را از سر تا پا، از جمله اندام تناسلی، شناسایی و معاینه می کنند.

همچنین باید بگوییم که اگرچه نوشابه ها در تعیین جنسیت بی تاثیر هستند، اما سونوگرافی دو قسمتی بسیار دقیق است. این روش در ۹۹ درصد از ۲۰۰ مورد به درستی جنسیت را تعیین کرده است. البته تعیین اندام های معده کار آسانی نیست. به عنوان مثال وجود جنین در رحم، مشاهده وضعیت آن را با مشکل مواجه کرده است.

روش های دیگری غیر از نوشابه برای تعیین جنسیت وجود دارد

برخی از زنان نیز زودرس هستند هفته نهم بارداری آن ها می توانند با یک آزمایش خون ساده به نام آزمایش DNA بدون سلول به جنسیت جنین پی ببرند و پاسخ آن را بگیرند. به یاد داشته باشید که هدف اصلی این آزمایش نظارت بر جنین برای ارزیابی مشکلات احتمالی است. باید اضافه کرد که کروموزوم های جنسی با این آزمایش مشخص می شوند.

در تست پانوراما گفته می شود که ژنتیک جنین را می توان با دقت ۱۰۰ درصد تعیین کرد. در این آزمایش وجود و عدم وجود کروموزوم Y که نشان دهنده جنسیت کودک است باید بررسی شود.

مطمئن ترین روش برای تعیین جنسیت یک نوشیدنی ساده نیست، بلکه آزمایش خون و سونوگرافی است.

مطمئن ترین روش برای تعیین جنسیت یک نوشیدنی ساده نیست، بلکه آزمایش خون و سونوگرافی است.

آزمایش ژنتیک روش دیگری است که می توانید قبل از هفته بیستم به ژنتیک نوزاد پی ببرید.

آزمایش آمنیوسنتز بین هفته های ۱۵ تا ۲۰ بارداری انجام می شود.

تست CVS معمولا در وسط است هفته دهم بارداری و سیزدهم انجام شد. این آزمایش و آزمایش فوق باید به دستور ماما انجام شود یعنی هدف از این دو تعیین جنسیت نوزاد نیست. توجه داشته باشید که هر دوی این تست ها تست های غیر فعال هستند. به عبارت دیگر، با وجود قدرت آزمایشات بالینی، روش هایی مانند نوشابه برای تعیین جنسیت تاثیری بر سلامت مادر و جنین ندارد.

تاثیر کارآزمایی های بالینی بر سلامت مادر و جنین

دو آزمایش CVS و آمنیوسنتز دقیق تر از آزمایش DNA غیر تهاجمی هستند. هر دو آزمایش برای شناسایی انواع ژنتیکی در کروموزوم ها انجام می شود و معمولاً توصیه نمی شود زیرا می توانند مادر و جنین را تحت تأثیر قرار دهند، اما اخیراً به دلایل زیر:

سابقه خانوادگی اختلالات ژنتیکی

نتیجه مثبت آزمایش غربالگری DNA بدون سلول

با سایر روش های خانگی برای تعیین جنسیت آشنا شوید

برای کسانی از شما که منتظر تولد فرزند کوچک خود هستید، ارزش آن را دارد که برخی از درمان های خانگی را امتحان کنید. البته همانطور که در بالا گفتیم این روش ها مانند نوشابه ها هیچ هدف علمی برای تعیین جنسیت ندارند و نباید روی صحت و دقت آنها حساب کرد اگر سونوگرافی نتیجه نهایی را نمی دهد.

جوش شیرین برای تعیین جنسیت

استفاده از جوش شیرین در بین زنان باردار بسیار محبوب است! مقداری از اولین ادرار صبح خود را با جوش شیرین رقیق کنید و منتظر واکنش او باشید. اگر صدای انفجار کوچکی شنیده شود به معنی مو است انتخاب اسم پسر اگر دختری در راه نیست خود را آماده کنید.

تعیین جنسیت و کلم قرمز

این روش شبیه جوش شیرین و ادرار است. اما با کلم قرمز باید منتظر تغییر رنگ خاص بود نه صدایی. مقداری برگ کلم را برش دهید و در یک کاسه آب بریزید. سپس آن را در آب جوش بریزید و سپس بگذارید خنک شود و آب کلم را در فنجان بریزید.

حالا که وقت ادرار صبح است، باید مقداری از آن را با همان آب کلم از بین ببرید. رنگ صورتی یا قرمز به این معنی است که شما پسر خواهید داشت و رنگ بنفش به این معنی است که باید انتخاب اسم دختر خودت را آماده کن!

آخرین کلمه

تعیین جنسیت یکی از زیباترین و البته اضطراب آورترین قسمت های بارداری است. خوب است بدانید که درمان های خانگی زیادی برای تعیین جنسیت وجود دارد که نوشابه یکی از آنهاست. استفاده از جوش شیرین یا کلم قرمز یکی دیگر از درمان های خانگی است. فراموش نکنید که هیچ یک از این روش ها علمی نیستند.

منبع: healthline, thebump

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟