آیا می توان با یائسگی زودرس باردار شد؟ (تجارب واقعی کاربران ایرانی) – نعنا


یکی از تجربیات ثابت همه زنان، دوره پس از قاعدگی (قاعدگی) است. معمولا این دوره بعد از ۴۵ سال شروع می شود و علائم زیادی دارد. اما یک بیماری غیرمعمول دیگر شناخته شده است، به نام یائسگی زودرس، که قبل از ۴۵ سالگی رخ می دهد و معمولا تلاش های زن برای باردار شدن را پنهان می کند. بسیاری از زنان مبتلا به این بیماری نگران یائسگی زودرس هستند.

آیا می توانم با وجود شرایط خاص باردار شوم؟

این کاملا طبیعی است که شما و همسرتان احساس اضطراب کنید. اما تیم سلامت نعناع با برنامه ریزی مناسب از بارداری شما اطمینان حاصل می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گزارشی از وضعیت فعلی خود را برای ما ارسال کنید که شامل ماهیت بیماری ها یا بیماری های زنانه (شکم، بعد از قاعدگی)، آزمایش های مردانه، غذاهای فعلی است. با تجزیه و تحلیل نتایج، احتمال بارداری به ۹۰ درصد افزایش می یابد. همین الان!

تحلیل روندها

یائسگی زودرس چیست؟

این وضعیت نارسایی زودرس تخمدان یا POI نامیده می شود، زمانی که تخمدان ها قبل از ۴۵ سالگی از کار می افتند. اگر به این حالت مبتلا هستید، به این معنی است که سطح هورمون زنانه استروژن طبیعی است و ممکن است ترشح تخمک رخ ندهد.

نارسایی زودرس تخمدان به نام های نارس یا نارس نیز شناخته می شود. این وضعیت به این معنی نیست که تخمدان ها کار نمی کنند. یک مرد بیمار بنابراین گاهی اوقات محصولاتی را می دهید که روی خون تأثیر می گذارد.

اگر از جمله دوستانی هستید که قصد بارداری دارید و به این فکر می کنید که آیا می توانید در دوران یائسگی زودرس باردار شوید، باید بدانید که این وضعیت تجربه رایج زنان بعد از یائسگی است و تخمدان ها کار نمی کنند. توجه داشته باشید که میانگین سنی زنان در انگلستان ۵۱ سال است. اما این وضعیت قبلا اتفاق افتاده بود.

آیا می توان با یائسگی زودرس باردار شد و چه علائمی دارد؟

در صورت تلاش برای باردار شدن و تلاش بدون موفقیت ممکن است بهتر باشد علائم POI را بدانید تا دلایل آن را درک کنید. همانطور که در بالا نوشتیم، توقف خونریزی یکی از علائم شایع یائسگی زودرس است. درباره برندهای دیگر بیشتر بدانید:

عرق می کند

عرق شبانه

مشکلات خواب

کاهش میل جنسی

مشکلات حافظه و توجه

قطران خشک

سر

اضطراب یا افسردگی

ضربان قلب

استحکام روابط

بی اختیاری ادرار گاه به گاه

۶ ماه بود که نداشتم، اولش که رفتم دکتر گفت کیست و فیبروم دارم و بعد میرم دکتر. دکتر با آزمایش و سونوگرافی گفت باردار نیستی چون رد شدی. پیش متخصص رفتم. او به من گفت برای باردار شدن یک تخمک اهدایی بگیر، اما من گوش نکردم. اما به لطف داروی گیاهی بعد از دو ماه فرصت پیدا کردم و بعد رفتم باردار شدم اگر می خواهید بدانید در اوایل یائسگی می توانید باردار شوید!/ نفس ۲۵۷۰

آیا با یائسگی زودرس امکان بارداری وجود دارد؟

آره.

البته به دلیل اینکه تخمدان ها هر ماه تخمک تولید نمی کنند، تلاش برای این کار با مشکلاتی همراه است. باید اضافه کرد که ۵-۱۰ درصد از زنان مبتلا به POI گاهی اوقات زایمان می کنند و باردار می شوند، اگرچه دلایل آن ناشناخته است.

علل یائسگی زودرس چیست؟

این به دلایل زیر رخ می دهد:

بیماری های خود ایمنی مانند دیابت یا تیروئید

عوامل ژنتیکی (سابقه مشکلات برای سایر زنان خانواده)

جراحی برداشتن تخمدان

درمان های سرطان مانند شیمی درمانی و پرتودرمانی

مهم: بسیاری از موارد یائسگی زودرس تشخیص داده نمی شوند.

روش یافتن POI

نشانه یائسگی زودرس نیاز به باردار شدن است.

نشانه یائسگی زودرس نیاز به باردار شدن است.

بسیاری از زنانی که با یائسگی زودرس باردار هستند، در واقع قبل از آن برای بررسی بیماری رفته اند. برای تشخیص POI، پزشک موارد زیر را در نظر می گیرد:

سن زن

علائمی مانند تغییرات پریود یا ضعفاستروژن

سابقه یائسگی زودرس برای سایر زنان خانواده

سابقه پزشکی مانند درمان بیماری خودایمنی

یکی از آنها همسایه مادرشوهرم است که عادت ماهانه اش قطع شده است و دکتر به او گفته تخمدانش به اندازه یک زنبور است و تنها راهش اهدا است. اما حامله بود./طلوع ۲۹

همچنین ناگفته نماند که برای تعیین سطح FSH، AMH و استروژن بهتر است آزمایش خون انجام شود. ممکن است برای رد کردن دیابت یا مشکلات تیروئید آزمایش خون برای شما تجویز شود.

چالش ها و مسائل بنابراین یا ناباروری نیز می تواند ناشی از یک مشکل کروموزومی باشد که نادر است. اگر زیر ۳۰ سال سن دارید، باید آزمایش خون برای تجزیه و تحلیل کروموزومی انجام دهید.

آیا می توان با یائسگی زودرس پس از درمان باردار شد؟

گفتنی است با توجه به توصیه متخصصان بهتر است حداقل تا سن متوسط ​​یائسگی از جایگزینی استروژن استفاده شود. استفاده از این محصول از پوکی استخوان جلوگیری می کند و شما را از شکستگی در امان نگه می دارد.

دو روش اصلی جایگزینی این هورمون در دوران قبل از قاعدگی، هورمون درمانی HRT و استفاده از قرص های ضد بارداری ترکیبی است. حاوی دو هورمون استروژن و پروژسترون است. این دو هورمون بسیاری از علائم را کاهش می دهند.

من با تو صحبت میکنم

یائسگی یکی از شرایطی است که همه زنان را درگیر می کند. اما یائسگی زودرس زمانی اتفاق می‌افتد که قبل از ۴۵ سالگی به آن مبتلا شوید. در این صورت تخم گذاری متوقف می شود و یا تعداد تخم ها کاهش می یابد.

با این اوصاف، کسانی که می خواهند باردار شوند و می خواهند بدانند که آیا می توانند برای یائسگی زودرس باردار شوند، لازم است طبق روش ها و درمان های تجویز شده توسط پزشک باردار شوند.

منبع: tommys

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟