آیا میمون توسط باد آزاد می شود؟


پدرم مرد

تهران (پانا) – رئیس اداره بیماری های انسان و دام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون موردی از مسمومیت با میمون در کشور گزارش نشده است، در اطلاعیه ای مبنی بر انتقال ویروس از طریق هوا گفت: این عفونت تنها می تواند تحت شرایطی باشد. شرایط خاص و این تنها راه انتقال ویروس نیست.

به گزارش ایسنا، بهزاد امیری درباره انتقال هوازی ویروس آبله اظهار کرد: این بیماری از طریق هوا منتقل نمی شود، بلکه ممکن است به صورت پرده یا آنفولانزا منتقل شود. به عنوان مثال، این معمولاً در مورد بیماری بستری در بیمارستان و در شرف انجام اقداماتی مانند لوله گذاری، احیای قلبی یا جراحی است که منجر به تشنج می شود. آئروسل (اسپری) که ممکن است در هوا منتشر شود. روش ساده ای برای رهایی از بیماری نیست.

وی افزود: این ویروس تا دو متر از طریق کاتتر یا مجاری تنفسی قابل انتقال است، اما انتقال از طریق هوا باعث انتقال سریعتر ویروس می شود، بنابراین افرادی که در اتاق نشسته اند، مبتلا می شوند. البته در مورد بیماری میمون گفته می شود که احتمال قرار گرفتن در معرض هوا خیلی زیاد نیست، اگر شرایط در منطقه درمانی که اسپری اتفاق می افتد انجام شود، می توان به آن اجازه وزش باد داد.

امیری می گوید: استفاده از ماسک چشم برای جلوگیری از انتقال آبله از طریق تنفس نیز موثر است.

وی همچنین مدعی شد که انتقال این بیماری کم خوابی نبوده بلکه علت انتقال آن نزدیک به پوست هنگام خواب بوده است. در کشورهای اروپایی، گروهی از افراد همجنسگرا بودند.

وی در خصوص کار بازرسی منطقه ای برای شناسایی موارد مشکوک این بیماری که وارد کشور می شود، گفت: مهاجران را از همه جهات به ویژه از کشورهایی که موارد خوبی از آبله گزارش کرده اند، تحت نظر داریم و در صورت مشاهده علائم ناگهانی، فرد را تحت نظر داریم. منزوی شده است.” و تا رسیدن به نتایج عملیاتی در انزوا باقی خواهد ماند.

وی تاکید کرد: تاکنون هیچ موردی از بیماری میمون در کشور گزارش نشده است.

او گفت: «تفاوت های زیادی بین آبله مرغان و آبله مرغان وجود دارد. وی ادامه داد: از نظر بالینی، افراد مبتلا به آبله مرغان غدد لنفاوی بیشتری در بدن خود دارند، نه فقط آبله مرغان. تحلیل پوست در یک ناحیه. علائم آبله مرغان را می توان از آبله مرغان متمایز کرد، اگرچه کاملاً دقیق نیست و باید تأیید شود. با آزمایش

رئیس اداره بیماری های انسان و دام وزارت بهداشت ادامه داد: تنها مورد احتمالی موارد مشکوک این بیماری، باقی ماندن رابطه بیماری تهاجمی است، یعنی اگر فرد به کشور مبدا رفته باشد. بیماری. یا کسی با بازدیدکننده ای از این کشورها تماس گرفته است. این برای ما مهم است.

وی در خصوص قابلیت اختراع مجدد واکسن گفت: در حال حاضر دستورالعمل ملی واکسن زدن نیست، بلکه بعداً به گروه‌های واکسن مانند کارگران داروسازی محدود می‌شود، اما در حال حاضر این واکسن در ایران یا سایر کشورها توصیه نمی‌شود. در صورت تزریق واکسن، از فرمول جدیدتری استفاده می شود.

وی همچنین درباره ماهیت اپیدمی میمون‌ها گفت: میمون‌ها را نمی‌توان مانند کووید ۱۹ آلوده کرد، زیرا انواع مختلف انتقال و انتقال دارند، اما ممکن است در فلان فضا و گروهی اپیدمی وجود داشته باشد.