آیا متفورمین کاهش وزن است؟


همچنین ، مصرف دارو در کنار سایر عادات سالم ممکن است منجر به کاهش وزن نشود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در حین مصرف متفورمین پیروی می کنند بیشترین وزن را دارند.

علاوه بر این ، کاهش وزن می تواند تا زمانی که شما دارو مصرف می کنید ادامه یابد. این بدان معناست که در صورت قطع مصرف متفورمین ، احتمال بازگشت وزن قبلی بیشتر است. حتی در حالی که هنوز دارو را مصرف می کنید ، ممکن است به تدریج هر وزنی را که از دست داده اید به دست آورید.

در حقیقت ، هیچ نتیجه قطعی مشابه متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که در برخی از افراد وزن کم می کند اما در برخی دیگر اینطور نیست. یکی از فواید متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک متفورمین برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کمک به مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، اگر متفورمین به کاهش وزن شما کمک کند. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت ندارید.

این نوع متفورمین در صورت ابتلا به دیابت یا پیش دیابت توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. این یعنی FDA اجازه ندهید متفورمین به کاهش وزن کمک کند. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن در کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف بی رویه متفورمین خودداری کنید زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است و یک داروی رقیق کننده نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید