آگهی اطلاع رسانی سقوط هواپیمای مشهد


چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱ – ۲۲:۴۶

هوایما

تهران (پانا) – مدیرعامل فرودگاه خراسان رضوی علت بازگشت و فرود ناگهانی فرودگاه مشهد – یزد امشب در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد را «شکستن کلاه ایمنی هواپیما» اعلام کرد و مدعی شد همه این‌ها بوده است. مسافران بسیار سالم است

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی فرودگاه، دقایقی قبل از فرود تصادفی فرودگاه مشهد – یزد، شرکت هواپیمایی آسمان به دلیل نقص فنی از فرودگاه مشهد خارج شد.

محمود امانی بانی مدیر کل فرودگاه های خراسان رضوی در این باره گفت: ۹۶ مسافر در این پرواز حضور داشتند و پس از شروع پرواز، خلبان مدعی خطای فنی در هواپیما شد، آلارم هواپیما به همین دلیل تغییر می کند.

وی پرسید به دلیل پنچری لاستیک هواپیما به دلیل شکستگی لاستیک بوده یا بسته نشدن؟ وی افزود: اندکی پس از بلند شدن و برخاستن هواپیما، خلبان مدعی شد لاستیک‌هایش شکسته و هواپیما در باند شهید هاشمی نژاد فرود آمد، سپس مسافران از باند خارج شده و با اتوبوس به فرودگاه بازمی‌گردند.

مدیرعامل فرودگاه های خراسان رضوی ادامه داد: پس از پیاده شدن مسافران، هواپیما برای بازدید به آشیانه بازگشت و چرخ های هواپیما توسط ماموران فنی شرکت هواپیمایی آسمان تعویض شد و مدیر فنی پرواز هواپیما می تواند دوباره پرواز کند. زیبا

برای پاسخ به این سوال که چرا با وجود بازرسی هواپیما قبل از برخاستن، این مشکل در مدت زمان کوتاهی رخ داد؟ ، اما هر هواپیما قبل از پرواز توسط هواپیما بازرسی می شود و مسئولیت آن بر عهده مدیر فنی هواپیما می باشد.