آه به وضوح می گوید؛ داستان های مختلف از زندگی حضرت عباس (ع)


آه به وضوح می گوید؛ داستان های مختلف از زندگی حضرت عباس (ع)

تا به امروز شاعران، نویسندگان و مرثیه های بسیاری درباره عاشورا و واقعه کربلا سروده اند و آثار مختلفی در این زمینه خلق شده است.

گزارش کردن گلو کتاب «ماه به روایت آه» اثر ابوالفضل زرویی نصرآبادی کتاب کوچکی است که ابعاد مختلف زندگی حضرت ابوالفضل علیه السلام را از نگاه ۱۲ نفر بیان می کند و نقش بزرگ آن حضرت را در این واقعه تبیین می کند.

«مسلم بن عقیل»، «ام البنین»، «عبدالله بن ابی محل»، «کوزمان»، «لبابه»، «زینب(س)»، «زید بازرگان»، «شبث بن ربابی»، «ام کلثوم» ، «سرجون» و «عبیدالله بن عباس بن علی» دوازده نفر هستند که داستان را بیان می کنند.

به جز یک راوی، «زید بازرگان»، همه راویان کتاب، شخصیت های واقعی هستند.

زرویی نصرآباد در این کتاب از چگونگی وفات خود گذشت و با تمسک به اسناد تاریخی، گوشه هایی از زندگی حضرت عباس (ع) را که کمتر در مورد آن صحبت شده است، بیان کرد.

تاریخ و وقایع منطبق با تاریخ هجری قمری از دیدگاه دوازده موقعیت مختلف نوشته شده است، داستان ساده اما جالب است، شخصیت های این کتاب قوی و ساختار متفاوتی دارند.مقاله و خواننده را تا پایان همراه خود نگه می دارد. .

گفتنی است این کتاب در ۱۹۰ صفحه و با همکاری انتشارات نیستان منتشر و راهی بازار نشر شده است.

کتابی است بدون اغراق که مسائل مهم واقعه و افراد شرکت کننده در کربلا را نشان می دهد که برای مخاطب هیجان انگیز است و کم کم جذابیت دارد.

به قول کتاب ماه، آه در دل می آید و در دل می ماند; داستان هایی از زندگی حضرت عباس (ع)

این کتاب را می توانید به صورت آنلاین در طاقچه و فیدیبو مطالعه کنید و یا به صورت حضوری از این لینک خریداری کنید.

معرفی کتاب های دیگر را اینجا بخوانید

انتهای پیام

نویسنده: سارا ملاباسی

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن