آمریکایی ها داعش را به جهان اسلام آوردندبه گزارش ایلنا، امیر سرلشکر پاسدار علی فدوی، فرمانده دوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در افتتاحیه بیست و ششمین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی ارتش جهان که در مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، با ورزشکاران خارجی شرکت کننده به گفتگو پرداخت. وی گفت: از شما تشکر می کنم که به جمهوری اسلامی ایران که تاریخ و دنیایی چند هزار ساله دارد آمدید.


وی ادامه داد: هزاران سال است که در این دنیا نیازهای بشر از جمله بالاترین ارزش های انسانی مانند دستیابی به علم و ورزش تامین و بازنمایی شده است و بسیاری از ورزش های جاری دنیا هزاران سال است که وجود داشته است. سال ها. قبل از کشور ایران


به گفته جانشین فرمانده کل سپاه، نزدیک به ۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) می گذرد، انقلابی که دین را یکی از اصول خود عمل می کند. و به همین دلیل سربلندی جهان به رهبری آمریکا از ابتدا پیروزی این انقلاب او را تاکنون تحت تأثیر قرار داده است.


فدوی ادامه داد: آمریکا بزرگترین شیطان است و متحدانش در تمام این سال ها با جمهوری اسلامی ایران می جنگند. اما آنها حتی یک بار هم پیروز نشدند و همچنان در این دشمنی ها افتادند. مثلاً ترس آمریکایی ها و انگلیسی ها را همه در خلیج فارس دیدند، در واقع این نشان دهنده قدرت و قدرت ملت بزرگ ایران است که به ما برکت داده است.


وی با تاکید بر اینکه خطر و نفرت جدید آمریکا گسترش تروریسم است که نمونه بارز آن تأسیس و گسترش داعش است و این امری است که سران آمریکا آن را قبول دارند، گفت: آمریکایی ها با ایجاد داعش، کشته شدند. این گروه تروریستی جهان اسلام را انداختند. اما نیروهای مسلح ما با حمایت روسیه، سوریه و عراق به فرماندهی سپهبد حاج قاسم سلیمانی در این شورش جان باختند و آمریکا شکست دیگری را متحمل شد.


جانشین فرماندهی کل سپاه گفت: همکاری ما و سایر کشورها در مبارزه با داعش نشان داد که اگر سربازان روش درست را دنبال کنند، می توانند با اتحاد با دشمنان پیروز شوند و بگویند: امیدوارم. وعده ی خداوند مبنی بر صلح و صفات نیکو که در سراسر جهان پخش می شود، محقق خواهد شد و این وعده ای است که خداوند داده است. صلح و صفا و زندگی بلند و سعادت به فرمان خداوند است و از سوی دیگر جنگ و نفرت و ویرانگری و کودک کشی خلاف قوانین الهی شمرده شده است.

فدوی با اذعان به اینکه آمریکا در ده سال گذشته سردمدار همه جنگ‌ها بوده است، گفت: ملت‌ها جنگ و ویرانی را دوست ندارند و می‌خواهند در صلح و صفا زندگی کنند، ساکت باشند و به ورزش و فعالیت‌های دیگر بپردازند. از این رو امیدواریم همه به هم بچسبند چرا که شعار این مسابقات دوستی است.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ نفر برای تحقق شعار سیزم اینجا جمع شده اند، گفت: جمهوری اسلامی ایران در آینده میزبان بازی های بیشتری خواهد بود. ورزش همه بازیکنان را در یک مکان گرد هم می آورد و بر رفاقت و ورزش تاکید می کند. در این راستا ارتش جمهوری اسلامی ایران دستور توسعه ورزش قهرمانی در نیروهای مسلح را دارد.


انتهای پیام/