آلودگی پلاستیکی رو به افزایش است – در اینجا می توانید کاری انجام دهید


پایداری محور اصلی مفهوم نام تجاری HUM است. این ارزشی است که ما متعهد به پیشبرد تلاش ها و استراتژی های جدید ائتلاف همفکر هستیم.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به 100٪ پلاستیک های دریایی منتقل می کند تا آلودگی پلاستیک و تأثیرات زیست محیطی ما را کاهش دهد.

اکنون ، ما هیجان زده هستیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان غیر انتفاعی که به حفاظت از اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما برای همه مردم از طریق یک شبکه پر جنب و جوش اختصاص داده شده است ، اعلام کنیم. با هم ، ما آگاهی را در مورد اثرات مضر زباله های پلاستیکی و راه هایی که می توانید برای ایجاد یک تغییر مثبت انجام دهید ، افزایش می دهیم.

در مورد عوارض جانبی انواع زباله های پلاستیکی و نحوه محافظت از بددنا لوگا و به طور کلی محیط زیست بیشتر بدانید.

آلودگی میکروپلاستیک تمیز کردن ساحل سرفایدر

ضایعات پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل جمع آوری مواد پلاستیکی در محیط است که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک ها دیگر زنده نیستند ، به این معنی که تمام پلاستیک های تولید شده امروزه هنوز به نوعی وجود دارند – بیشتر آنها به شکل کثیف هستند.

تولید مداوم پلاستیک های بکر همراه با رشد غذاها در طول زمان عواقب متفاوتی را در پی داشته است – به همین دلیل مهم است که در مورد این موضوع بیشتر بدانیم و در آنجا اقدام کنیم.

چه چیزی باعث آلودگی پلاستیک می شود؟

درک اینکه آلودگی پلاستیکی در دریا یک مسئله جدی است یک چیز است ، اما مواجهه با آمار واقعی پشت این مشکل یک چیز دیگر است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • دریا 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و بیش از 96 درصد از منابع آب را در خود جای داده است. اما سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس می شود که 80 درصد از دریاها را برای زندگی دریایی تهدید می کند.
 • هنگامی که پلاستیک در معرض محیط طبیعی قرار می گیرد ، به جای آنکه عکس ها دوباره نمایش داده شوند ، یا به قطعات کوچکتر و کوچکتر تقسیم شوند-حتی کوچکتر از آنچه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این میکروپلاستیک ها در هوا ، خاک و حتی آب ، غذا و بدن ما به پایان می رسند.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، دانشمندان معتقدند که می توانند خطرات سلامتی مانند عدم تعادل هورمونی و عدم تعادل هورمونی ، آسیب به اندام های حیاتی و سیستم عصبی ، کاهش عملکرد سیستم ایمنی ، مسائل مربوط به باروری و بسیاری دیگر را افزایش دهند.

همانطور که می بینیم ، آلودگی زباله های پلاستیکی امروزه پایدار نیست زیرا اثر دومینو ایجاد می کند که محیط زیست ، عرضه جهانی غذا و آب و سلامتی خود را به خطر می اندازد. بر اساس گزارش سال 2020 ، پیش بینی می شود تا سال 2040 میزان زباله های پلاستیکی در دریا سه برابر شود مگر اینکه اقدامات جدی انجام شود.

خبر خوب این است که نجات اقیانوس ها و کاهش مشکل آلودگی پلاستیکی نه تنها امکان پذیر است ، بلکه اگر در حال حاضر اقدامی انجام دهیم می توان به آن دست یافت. سازمانها و افراد می توانند با ایجاد تغییرات گسترده که می تواند نتایج عالی را در کنار هم قرار دهد ، تغییر ایجاد کنند.

پروبیوتیک HUM Gut Instinct در یک بطری پلاستیکی متصل به دریا

تعهد HUM به کاهش آلودگی پلاستیک

با حرکت به سمت استفاده از بسته بندی های پلاستیکی متصل به دریا ، هدف کوتاه مدت ما صرفه جویی معادل 6 میلیون بطری در سال تا پایان سال است. تا آگوست 2021 ، خوشحال می شویم گزارش دهیم که 3،810،773 بطری ذخیره کرده ایم و در مسیر رسیدن به این نقطه عطف هستیم.

سپس ، تا سال 2025 ، هدف ما این است:

 • جلوگیری از ورود معادل 50 میلیون بطری آب به دریا
 • استفاده از پلاستیک بکر را متوقف کرده و پلاستیک یکبار مصرف را از زنجیره تامین ما حذف کنید

پلاستیک های متصل به دریا در 30 مایلی ساحل و بدون زیرساخت های بازیافت رسمی یافت می شوند و بنابراین در معرض خطر بالای آلودگی دریا هستند. به زبان ساده ، مردم محلی برای جمع آوری این زباله ها استخدام می کنند ، که پس از آن یک فرآیند پیچیده رو به جلو را برای ایجاد مواد اولیه طی می کند. نتیجه: بطری های پلاستیکی قابل استفاده مجدد متصل به دریا نیاز به تولید پلاستیک بکر را کاهش می دهد.

همانطور که می دانیم اکثر پلاستیک های تولید شده در اکوسیستم باقی مانده اند ، حرکت ما برای استفاده از پلاستیک های محدود به دریا با استفاده از مواد بازیافتی به جای استفاده از پلاستیک جدید در بسته بندی ، ردپای ما را کاهش می دهد.

در همین حال ، ما از همکاری با بنیاد Surfrider بسیار هیجان زده ایم تا تعهد خود را برای پایداری و پایداری به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrider کار می کنیم

با توجه به علاقه همه ما برای محافظت در برابر آلودگی پلاستیک اقیانوس ، طبیعی بود که برای ارتقاء انتظارات عمومی با بنیاد Surfrider متحد شویم.

Surfrider ، یک شبکه ملی ، داوطلبان جامعه را در سراسر کشور از طریق پاکسازی سواحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و رویدادها درگیر می کند تا به آموزش مردم کمک کند و در نهایت تغییر سیاست برای حفاظت از منابع طبیعی را در سالهای آینده انجام دهد.

مری هربرانسون ، مدیر مشارکت Surfrider می گوید: “تأثیر تجمعی ایجاد شده توسط شبکه جنبش Surfrider نشان دهنده توانایی افراد برای ایجاد تغییر بهتر است.” فلسفه HUM در زمینه توانمندسازی افراد “شروع از درون” یک ابزار م effectiveثر است که به همه ما کمک می کند تا تأثیر خود را بر محیط زیست و راه هایی که می توانیم آن را زیر پا بگذاریم در نظر بگیریم و درک کنیم. بنیاد Surfrider مفتخر است که این همکاری جدید با HUM Nutrition را برای آگاهی از خطرات اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما آغاز می کند و ما مشتاقانه منتظر مشارکت در فعالیتهای حفاظتی خود با جوامع خود هستیم. “

زنی با درب بطری در معرض آلودگی پلاستیکی دریا قرار می گیرد

چگونه می توان تاثیر ماندگار آلودگی پلاستیکی را کاهش داد

در اینجا چند توصیه برای اقدام نهایی در مورد چگونگی هدر دادن پلاستیک برای محافظت از باددن ، کره زمین و یکدیگر وجود دارد:

این راهنما به اندازه کافی ساده است ؛ پس از همه ، شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره مشکلات آلودگی پلاستیکی بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید که ضایعات پلاستیکی چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، احتمال اینکه گام های پایدار خود را بردارید بیشتر است. علاوه بر این ، ممکن است تشویق شوید که نتایج خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا تأثیر مثبت بیشتری بر آگاهی و فعالیت ایجاد کنید.

البته این امکان وجود ندارد که یک متن محدوده این موضوع را پوشش دهد. با این حال ، من شما را تشویق می کنم تا حقایق و ارقام را بخوانید و منابع آلودگی اضافی را می توان برای نظارت بر پیشرفت Surfrider بسیار یاد گرفت.

2. استفاده از پلاستیک را فقط محدود کنید

روشهای بی شماری برای گنجاندن این راهنما در زندگی روزمره وجود دارد. در عین سادگی ، توجه داشته باشید که این عادات می توانند تأثیر زیادی در طول زمان ایجاد کنند.

در اینجا برخی از نکات ما برای محدود کردن استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف ذکر شده است:

 • سعی کنید کیسه های خرید چندبار مصرف خود را با مواد غذایی و سایر سفرهای خرید خود همراه داشته باشید.
 • در صورت امکان ، محصولات و بسته های بدون بسته بندی را در بسته بندی شیشه ای یا آلومینیومی خریداری کنید. شما حتی می توانید کیسه های چندبار مصرف برای تولید میوه و سبزیجات تازه خریداری کنید. وقتی کالاهای خشک از ظروف بزرگ جمع آوری می شود همین امر صادق است. (پول: احتمالاً حتی در انجام این کار پول خود را پس انداز خواهید کرد!)
 • از بازار کشاورزان محلی خود خرید کنید تا همزمان رد پای پلاستیک و کربن خود را کاهش دهید.
 • یک بطری آب قابل استفاده مجدد را انتخاب کنید تا هر روز از آن عبور کنید. برای خریدن آب تمیز بدون خرید بطری های یکبار مصرف روی فیلتر آب لوله کشی سرمایه گذاری کنید.
 • در صورت امکان ، از بسته بندی پلاستیکی صرفنظر کنید یا آن را که قابل استفاده مجدد است بخرید.
 • پلاستیک شمارش را در خانه خود مانند کیسه های یکبار مصرف ، بسته بندی پلاستیکی و سایر وسایل بردارید. در صورت امکان جایگزین های قابل تعویض ، قابل شستشو و غیر پلاستیکی را تعویض کنید.
 • انواع حمایتی که ابتکارات دوستانه را به عهده گرفته و صدای شما را در اقدامات آنها نشان می دهد. همچنین ، با مارک های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را تشویق به اولویت بندی پایداری کنند.

3. کمک به وزن زیاد

آخرین نکته اما مهم این است که در اینجا می توانید فعالیت خود را به سطح بعدی برده و تغییرات بزرگی مانند خوشه را ایجاد کنید:

 • با پیوستن به تمیز کننده واحد Surfrider محلی ، ضایعات پلاستیکی را در ساحل یا آبراه خود کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما با پاکسازی آینده HUM x Surfrider همراه باشید و دوستان خود را انتخاب کنید یا در مهمانی نزدیک خود دوستان جدیدی ایجاد کنید! اگر در واحد Surfrider یا نزدیکترین ساحل شما نیست ، همچنان می توانید با پاکسازی قنات محلی خود و گزارش داده های Surfrider خود ، نقش خود را ایفا کنید.
 • سیاست ها و قوانین را برای کمک به کاهش ضایعات پلاستیکی با تماس با مقامات منتخب خود در مورد مسائل مربوط به آلودگی دریایی و زباله های پلاستیکی در منطقه خود پشتیبانی کنید. Surfrider این کار را برای شما آسان می کند تا از طریق رایانه خود در مرکز هشدار عملکرد آنها کار کنید.
 • با مثال راهنمایی کنید. به یادگیری مشکل زباله های پلاستیکی ادامه دهید و آنچه را که آموخته اید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش ضایعات پلاستیکی کمک کنیم. با Surfrider ، ما مشتاق آموزش و الهام بخشیدن به جوامع خود و دعوت شما برای پیوستن به جنبش هستیم.دیدگاهتان را بنویسید