آلبالو برای چه کسی بد است؟


لبالو

تهران (پانا) – گیلاس میوه تابستانی محبوبی است که برای همه مفید و زیباست و در انواع مختلف استفاده می‌شود، اما خوردن گیلاس برای برخی مضر است.

به گزارش نمناک، گیلاس یکی از میوه های تابستانی است که به صورت خام، خشک و یا به صورت مربا، شربت و انواع غذاها، تنقلات و طعم های فصلی استفاده می شود. گیلاس دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی به خصوص ویتامین C و مقداری سدیم، منیزیم، پتاسیم، مس و روی است که فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما میزان مصرف این محصول مهم است، به برخی افراد آسیب می رساند، آنها را آزار می دهد. در ادامه به عوارض و مضرات صحافی اشاره شده است.

ماهیت عشق

آلبالو از نظر ظاهری سرد و خشک است، برای گرگرفتگی مفید است و به از بین بردن گرما و لخته شدن خون و لکه ها کمک می کند، اما افراد دیگری نیز با مشکلاتی هستند که باید از مضرات آلبالو آگاه باشند.

تورم و حالت تهوع

خوردن زیاد آلبالو باعث نفخ و دل درد می شود. آلبالو یک محصول نفاخ است که باعث نفخ می شود، بنابراین کسانی که مشکلات گوارشی دارند باید پیوندها را به درستی بخورند، زیرا خوردن بیش از حد باندها باعث نفخ می شود می تواند باعث سوزش سر دل شود. هرگز آب را روی قیف نخورید زیرا باعث آسیب جدی به دستگاه گوارش و ایجاد نفخ می شود. برای رفع این مشکل بعد از خوردن میوه ها از عرق نعنا استفاده کنید.

بیماری روده

خوردن گیلاس نارس که رنگ آن قرمز نیست، بافت گوشتی قوی دارد، می تواند منجر به دیابت و بیماری های روده ای شود.

هضم به تأخیر می افتد

پیوندهای تلخ تلخ هستند، حاوی سلولز هستند و کند می شوند. برای هضم بهتر گیلاس می توانید آن را به صورت کمپوت یا تامی میل کنید. اگر می‌خواهید شکمتان را بهتر کند، صبح‌ها با معده خالی مقدار کمی تنقلات کاملاً پخته بخورید.

اسهال می میرد

آلبالو یک محصول تسکین دهنده است و اسهال می تواند باعث ایجاد معده درد در برخی افراد شود.

افرادی که گیلاس نمی خورند موارد زیر هستند.

آدم های سرد

یک کراوات خوب برای کسانی که عرق کرده اند و گرما را لمس می کنند. اما برای سرماخوردگان خوب نیست، گیلاس را با غذاهای گرم و خشک مانند ادویه و زعفران بخورند.

کودکان زیر ۳ سال

کودکان به معده و اسهال برای خوردن زیاد سیگار حساس هستند، بنابراین خوردن گیلاس برای کودکان زیر ۳ سال مضر است.

مادران در حین زایمان

کرفس نفخ کرده است و اگر مادران شیرده زیاد غذا بخورند، نفخ ایجاد می‌شود که ممکن است وارد شیر مادر شود، از طریق شیر مادر وارد بدن نوزاد شود، ورم و درد قلب نوزاد را بگیرد.

بیماران کلیوی

افراد مبتلا به بیماری کلیوی باید کمتر گیلاس بخورند. افراد مبتلا به بیماری کلیوی باید از رژیم غذایی کم پتاسیم پیروی کنند، بنابراین باید از خوردن قند زیاد خودداری کنند.

مردم التهاب روده دارند

کراوات تلخ است، کند می شود و برای کسانی که التهاب روده دارند مضر است.

افراد چاق

افراد دارای اضافه وزن باید شکلات را به عنوان وعده غذایی اصلی مصرف کنند، زیرا کربوهیدرات کمتری از آلبالو دارد و هوس های غیر ضروری را از بین می برد، اما بهتر است گیلاس را به عنوان دسر مصرف کنند.

در مورد مصرف گیلاس هشدار قوی وجود دارد

دانه های گیلاس تلخ طعمی تلخ دارند و حاوی مواد سمی هستند. بنابراین هسته این میوه را نخورید، در خشکسالی مراقب باشید تا هسته آلبالو تلخ وارد آب نشود. از باندهای نپخته باید اجتناب شود زیرا این پیوندها سمی تر هستند.