آغاز اقدام نظامی آمریکا با ژاپن در بحبوحه حملات موشکی کره شمالی


ژاپن و ایالات متحده روز پنجشنبه (۱۰ نوامبر، ۱۹ نوامبر) یک مانور نظامی بزرگ را در جنوب ژاپن در تلاش برای آماده سازی شلیک موشک میان برد چین و کره شمالی آغاز کردند.

رزمایش دو ساله “تحمل شمشیر” در یک پایگاه هوایی در جنوب ژاپن آغاز شد و تا ۱۹ نوامبر (۲۸ نوامبر) در سایر نقاط داخل و اطراف این کشور ادامه خواهد داشت.

به گفته وزارت دفاع ژاپن، حدود ۲۶۰۰۰ نیروی ژاپنی و ۱۰۰۰۰ نیروی آمریکایی شامل ۳۰ کشتی و ۳۷۰ هواپیما از هر دو طرف در این عملیات شرکت خواهند کرد. بر اساس اطلاعیه این دفتر، استرالیا، انگلیس و کانادا نیز بخشی از این روند خواهند بود.

ارتش آمریکا در ژاپن روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: عملیات‌هایی مانند شمشیر پیروزی به نیروهای ارتش ژاپن و آمریکا اجازه می‌دهد تا در مناطق مختلف ماموریتی در شرایط واقعی با هم آموزش ببینند تا آمادگی، همکاری و ایجاد مقاومت واقعی را افزایش دهند.

به گفته آسوشیتدپرس، تلاش‌های مشترک، از جمله فرود آبی‌خاکی در جزایر گلپن در جنوب غربی، در حالی صورت می‌گیرد که توکیو در بحبوحه افزایش تنش‌ها، دفاع خود را در منطقه تقویت می‌کند. مشکلات با چین.

بر اساس این گزارش، چین با ساخت جزایر مصنوعی و تأسیسات نظامی و فرودگاه ها، ادعاهای خود را بر تقریباً کل دریای چین جنوبی تقویت کرده است. پکن همچنین مدعی تعدادی جزایر تحت کنترل ژاپن در دریای چین شرقی است.

به گزارش آسوشیتدپرس، این رزمایش مشترک همچنین پس از افزایش پرتاب موشک توسط کره شمالی انجام می شود که امسال از ۳۰ عبور کرده است.

روز چهارشنبه رسانه ها گزارش دادند که کره شمالی موشک دیگری به سمت شرق شلیک کرده است. رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد که پروژه شلیک شده توسط کره شمالی احتمالا یک موشک بالستیک بوده است. وزارت دفاع ژاپن نیز با تایید این خبر اعلام کرد که کره شمالی یک موشک بالون ناشناس بر فراز سواحل شرقی شلیک کرده است.

ارتش آمریکا در پاسخ گفت که این پرتاب موشک تهدیدی فوری برای نیروهای این کشور و متحدان آمریکا محسوب نمی شود.

کره شمالی در بیانیه های متعددی از رزمایش های نظامی کشورهای غربی در منطقه انتقاد کرده است. در چند روز گذشته تمرکز این کشور بر گسترش همکاری های کره جنوبی و آمریکا بود و «پارک جونگ چون» دبیرکل کمیته مرکزی رهبر حزب کره شمالی این را گفت. به عنوان یک “انتخاب بسیار بد و اشتباه” عمل کنید. در گذشته بیش از ۱۸۰ هواپیمای جنگی کره شمالی برای نشان دادن قدرت به کره جنوبی و ایالات متحده در نزدیکی مرزهای کره جنوبی پرواز کردند.