آزادی ۱۱۰ زن زندانی جرائم منکر در طرح سوگند امام رضا (ع).


جمعه ۲۴ تیر ۱۴۰۱ – ۱۸:۱۴

زندان

تهران (پانا) – اختتامیه مرحله اول سوگند امام رضا (ع) با حضور رئیس اداره زندان و آزادی ۱۱۰ زن زندانی به دلیل جرائم غیرخشونت آمیز برگزار شد.نمایش در معبد رضوی.

بر اساس بیانیه سازمان زندانها و تامین امنیت و آموزش و پرورش کشور، غلامعلی محمدی در مراسم اختتامیه بخش اول سوگند امام رضا (ع) که با آزادی ۱۱۰ زن زندانی همراه بود، گفت: زندانها جزئی از واقعیت جوامع در این مراکز نیز ما موظفیم از افرادی که می خواهند مشارکت کنند و به جامعه بازگردند، رسیدگی کنیم.

رئیس اداره زندان ها همچنین گفت: در مدیریت زندان ها باید تمام تلاش خود را برای حمایت از این زندانیان در مدت حبس حتی پس از آزادی انجام دهیم تا به دنیا بازگردند. در واقع، نامزدهایی که امروز و در این مراسم آزاد شده اند، محبت امام رئوف را به دست آورده اند.

محمدی به این افراد یادآور شد: امیدوارم به امام رضا (ع) سوگند یاد کنید که در مسیر نادرست سوار نشوید و زندگی بهتری را برای خود و خانواده خود فراهم کنید.

همچنین محمدحسین استادآقا، مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی نیز از مشارکت خیرین در این طرح تقدیر کرد. ارزش این اقدام ۳۹ میلیارد تومان بود که ۱۵ میلیارد تومان با حمایت ستاد دیه پرداخت شد. در قالب این طرح خیریه، کارکنان بارگاه رضوی نیز با گفتگو با متقاضیان و وساطت امام هشتم (ع) توانستند ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از متقاضیان دریافت کنند.

لازم به ذکر است در اولین قسمت از برنامه سوگند امام رضا(ع) این ۱۱۰ زندانی جرایم منکر در زندانهای سراسر کشور توانستند از زحمات آستان قدس رضوی، بنیاد کرامت رضوی و سازمان زندانها تجلیل کنند. ، با مشارکت سایر ارگان ها و خیرین.