آخرین وضعیت مناطق سیل زده در ۴ ایالت


دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۸:۳۴

سیلاب فارس

تهران (پانا) – رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر وضعیت جدید امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل چهار استان کشور در روزهای ۲۵ و ۲۸ مردادماه را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، مهدی ولی پور درباره وضعیت جدید امدادرسانی به مناطق سیل زده ۲۶ و ۲۶ مردادماه اظهار کرد: بر اثر بارش شدید باران و طوفان از ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ تا عصر امروز برخی از مناطق غرب کشور الف. ، از سیل و عملیات بازیابی در این مناطق آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مناطق آسیب دیده ۱۴ شهرستان در چهار استان اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، چهارمحال و بختیاری است، گفت: بنابراین در استان اصفهان در شهرستان های سه سمیرم، بوئین میاندشت و فریدون شهر در استان لرستان در دو بخش شهرستان های ازنا و الیگودرز در استان چهارمحال و بختیاری، در هفت شهرستان کوهرنگ، لردگان، اردل، لردگان، فارسان، کیار و بروجن و در استان کهگیلویه و بویراحمد عملیات امداد و نجات انجام شد. شهر دانا و بویراحمد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در این دو روز بیش از ۴۵۰۰ خدمات امدادی توسط هلال احمر در این چهار استان انجام شد. آب از ۷۳ منزل تخلیه و ۱۹۸ خودرو نیز رهاسازی شد. همچنین ۴۱ خانواده به مکان های امن منتقل شده اند.

خدمات ارائه شده توسط صلیب سرخ به چهار استان و انواع خدمات تقسیم می شود

به گفته ولی پور، ۱۶۶ امدادگر در ۵۰ گروه عملیاتی و ۲۶ خودروی عملیاتی، ۲۴ خودروی امدادی در این ماموریت ها حضور داشتند و نسبت به توزیع ۱۶۶ چادر، ۵۳۳ تخته، ۱۲۳ حصیر، ۵۲۷ سبد غذایی و … .آنها کار میکنند.

وی همچنین گفت: علاوه بر این چهار استان، در سایر استان‌های کشور نیز عملیات امداد و نجات در حال انجام است، از روزهای گذشته بارندگی شدید و احتمال آبگرفتگی وجود دارد که گزارش جمع‌بندی آن اعلام می‌شود.