آخرین قدرت قهرمان پس از حضور در فضای پردیسان


آخرین قدرت «پیروز» پس از حضور در سفینه فضایی پردیسان

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش از حضور «پیروز» – یک توله یوزپلنگ نر – از شهریورماه در محوطه بیرونی شهر پردیسان و تصویر خوب «ایران» – مادر پیروز – و کانون توجه سازمان محیط زیست حفاظت از یوزپلنگ ماده جدید و ارتباط او با چهار توله اش.

گزارش کردن گلو به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، «پیروز» تنها توله یوزپلنگ باقیمانده از «ایران» است و «فیروز» ۲۱ اردیبهشت امسال به دلیل سزارین تقسیمی، ۳۰ مرداد پس از سه ماه در اسارت به دنیا آمد. از بدو تولد برای اولین بار آسمان را لمس می کند و خاک زیر آفتاب را لمس می کند.

غلامرضا ابدالی در گفت وگو با ایسنا، از حضور «پیروز» در محیط زیست خبر داد و گفت: مدت زیادی است که وارد فضای باز پردیسان نشده است.

سایت در حال آماده شدن برای انتقال کامل به آنجا در ماه سپتامبر است. او در حال حاضر تنها چند ساعت در روز را با پسرش در زمین و زیر آفتاب می گذراند.»

او درباره مهارت‌های پیروز گفت: برنامه‌های ارتقای مهارت‌های او در زمین آزاد به مرور زمان مشخص می‌شود، «پیروز» هنوز یک سگ است و قدم به قدم راه می‌رود، وضعیت آن را ارزیابی می‌کنیم.

اول باید به محیط، کویر، زیر آفتاب و … عادت کند. تطبیق یک “برنده” با هر یک از این روش ها زمان می برد.

این قدرت برنده نهایی است

ابدالی درباره مهارت‌های شکار «پیروز» گفت: محیط زندگی هر توله، نه تنها توله، چه در طبیعت و چه در اسارت، بسیار متفاوت است، علاوه بر آن، طرد شدن «پیروز» از سوی مادر بسیار متفاوت است. مهارت های شکار او را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین او نمی تواند مهارت های شکار را بیاموزد. یادگیری مهارت های شکار برای “برنده” به چیزهای زیادی بستگی دارد، از جمله سلامت جسمانی او.

به گفته رئیس اداره حفاظت از حیات وحش، پیروز به دلیل حال خوبش چاق شده و غذاهای دریایی طبیعی هم می خورد.

در حال حاضر ۵۰ درصد مرغ و ۵۰ درصد گوشت قرمز می خورد، اما گوشت قرمز بیشتر و بیشتر می شود.

وی درباره ثبات وضعیت پیروز گفت: در پاییز به شرایط پایداری می رسد.

ابدالی در پایان به وضعیت ایران و برنامه های سازمان برای یوزپلنگ ماده تازه کشف شده و چهار توله اش اشاره کرد و گفت: وضعیت ایران خوب است اما در حال حاضر تمرکز مدیریت یوزپلنگ ماده تازه کشف شده هلیا و چهار توله اش است. ..

در حال حفاظت از زیستگاه ها هستیم تا بتوانیم این گونه را در زیستگاه های دیگر نگهداری کنیم. برای «هلیا» با وزارت راه و شهرسازی و پلیس راهنمایی و رانندگی دیدار کرده ایم، علاوه بر ایمنی راه ها، رانندگان برای رعایت سرعت مجاز آموزش می بینند.

روشنایی کنار جاده یکی از کارهایی است که می توان برای محافظت بیشتر در حاشیه جاده ها انجام داد تا خطر برخورد با وسایل نقلیه کاهش یابد.

پیروز با خاک ملاقات کرد

زندگی و سفر توله یوزپلنگ ایرانی در مهمترین دوره

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین