آتش سوزی منطقه حفاظت شده ارسباران مهار شد


خرید از پایین صفحه اصلی و در

آتش سوزی منطقه حفاظت شده ارسباران مهار شد

آتش سوزی منطقه حفاظت شده ارسباران به موقع و توسط محیط بانان مجرب شهرستان های کلیبر و خداآفرین شناخته شده است.

گزارش کردن گلو به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، علیرضا قوجایی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کلیبر گفت: محیط بانان و ماموران اطلاعات حفاظت محیط زیست شهرستان کلیبر از محل وقوع آتش سوزی مطلع شدند. زمانی که در ساعات اولیه آتش با هم این آتش را خاموش کردند».

وی علت وقوع آتش سوزی در این منطقه را خطای انسانی عنوان کرد و افزود: ماهیت منطقه آتش سوزی شیب دار، صخره ای و کوهستانی است و آتش سوزی بیشتر پوشش گیاهی اراضی جنگلی ارسباران در اراضی نوژده سفالی را در برگرفت. خانه، اما گونه های جانوران منطقه آسیب دیدند. این اتفاق نیفتاد.»

قوجایی گفت: ۳ هکتار از اراضی جنگلی بر اثر آتش سوزی در مواجهه با درختان علفی و سیاه چوب و پنج درخت گل زنبق و یک بلوط زیر یک درخت از بین رفت، اما آتش سوزی در آن زمان و با اطلاع شهر. ماموران گروه حفاظت محیط زیست از گسترش آن جلوگیری شد.»

نعمت پور رئیس اداره محیط زیست خداآفرین نیز از ممنوعیت آتش سوزی در این شهرستان خبر داد و گفت: زمانی که سرکردگان تیم حفاظت محیط زیست و کارشناسان محیط زیست خداآفرین از آتش سوزی در اراضی کابل و روستاهای قیزیل مطلع شدند. یول خارج از منطقه حفاظتی هستند و بلافاصله در همان ساعات اولیه آتش سوزی به محل اعزام شدند و با هم آتش را خاموش کردند.

وی افزود: حدود ۲۰ هکتار از اراضی جنگلی خام جنگلی بر اثر آتش سوزی جنگل ها و درختان نیمه خشک از بین رفت اما آتش به موقع و با اطلاع ماموران حفاظت محیط زیست شهرستان مهار و مهار و گسترش یافت. “

روسای این ادارات از مردم محلی، گردشگران، چوپانان، پیاده‌روان برای محیط‌زیست خواستند که آتشی در محیط باقی نگذارند، خاکستر نگذارند و ته سیگار را به داخل جنگل نریزند و در صورت وقوع آتش‌سوزی حتماً آتش سوزی شود. بلافاصله مدیریت شد به واحدهای محیطی یا منابع طبیعی مجاور برای اطلاع رسانی.

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن

کد پستی: ۲۷۲۴۰۸ ساعت ارسال: ۱۱:۲۵ صبح